drRamaty Creative Commons License 2016.01.27 0 0 109706

"ha nincs az is  mar szarra buheralva"

Jajj Józsibácsi, ne szívass már, mondom hogy a gép teljesen gyári (mármint az enyém), semmi buhera nincs rajta :-))

Észre vettem volna, mert miszlikekre szedtem, én újítottam fel sok-sok munkával.

Kimentem, megmértem a kereket 805 mm parafa borítással együtt, tehát a kerék borítás nélkül hajszálra 800. (a feszes szalag fel és lefutó része közötti távolságot mértem). Na, itt van a probléma, mert Somogyi úr azt mondta, borítással együtt 820 mm-nek kéne lenni, nettó 816 mm.  De ha annyi lenne is, a fotómon látszik, hogy akkor sem érné el a 65 mm-es tárcsát (A fotómon, amin ott a mérőszalag, az excenteres tengely teljesen a szalag fele van fordítva)

A kerék tuti hogy ehhez a géphez tartozik. Szerintem az lehet, hogy:

- ez egy nagyon korai, 1964-es 225. számú gép. Elképzelhető, hogy valamikor ezután változtattak a kerék átmérőjén.

- vagy nem tudom :-)

Minden esetre nem estem kétségbe, esztergáltatok egy 100 mm átmérőjű tárcsát, oszt jónapot. Amit küldtek, abba meg kicserélem a csapágyat egy kisebb belső átmérőjűre, ami passzol a felső támaszhoz /mert miért lenne egyforma a kettő :-)  /

Azért kíváncsi vagyok hogy a forgácstársaknál mi az ábra.

 

Előzmény: józsibácsi456 (109699)