Marline55 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 75286
Jártam a mérőállomás közelében abban az időben és az már akkor kvázi egy amúgy is szűk zsákutca volt tőle cca. 20 méterre a Nagytétényi út. Azt olvastam és hallottam többektől hogy ezt harsogták a "szakértők" a borzasztó eredmények majd ebből következő áthelyezés okaként. Erről csak annyit hogy az Erzsébet téri állomást ez a mai napig nem zavarja kb. 5 méterre a József Attila utcától aminek min. 10x akkora a forgalma buszostul mindenestül. Azok is nyilván fals eredmények. A szálló porért felerészben de nem ritkán még nagyobb mértékben a közlekedés a felelős a legkisebb szemcseméretű szennyeződésekért amik a leginkább veszélyesek pedig majdnem kizárólag a dízel. A téli időszak sem önmagában a szilárd tüzelés miatt problémás hanem mert ilyenkor amúgy sem mozog úgy a levegő. Persze sokat lehet a helyiek rovására írni ebből de csak ha először is újra elkezdik a mérést. Lehet találni millió helyszínt millió megoldással hogy az adatokba ne kavarjon bele semmi vagy mondjuk úgy hogy egyeseknek ne legyen módjuk mindig hibára hivatkozni. Még a szennyezés forrásai is kimutathatók korrekt vizsgálatok alapján. És ami ennél is fontosabb hogy ha már úgy alakították hogy egy települést sikerült tökéletesen körbezárni utakkal akkor legyen pénz elsősorban az ebből következő mindenféle ártalmak kezelésére és nem piactérrel meg kultúrral kell lezsírozni a dolgokat mert nem ugyanaz a kategória. Hová lett példának okáért a Metallochemia előtti véderdő? Egyáltalalán hol vannak fák? A legkisebb területet is beépítik a maradék nagyobb zöldterületekre is mint az Epres-kert vagy a Dunapart megvannak már a tervek. Budafokról ennyi látszik hogy van még hely ezeknél a tétényieknél kellenek az új adózók. És ami látható a civilek részéről hogy borzasztóan elégedettek a kulturális fejlesztésekkel meg egy-egy épület helyrehozatalával mert valóban nem csak kenyérrel él az ember csak közben a kenyérről egy büdös szó nem esik. Pedig súlyos éveket jelent ez a várható élettartamban. És ki másnak kéne erre felhívnia a helyiek figyelmét ha nem a helyi civileknek?
Előzmény: ...slr... (75281)