Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 83601

Sziasztok! Nagy szükségem volna a hozzá értő tanácsaitokra réz csővel való szereléshez. Oda haza nálam 4éven belül a második csőtörésem van ezzel a csővel ,és mindenhol azt hallom hogy ez nagyon megbízható. Először a WC tartály ellőt a könyök lyukadt ki, de nem a forrasztásnál, hanem a könyök réz anyaga, a könyök közepénél egy tűhegynyi lyukon lassan áztatta a falat. Úgy voltam vele anyaghibás, csere és hagy menjen. Most pár napja ugyanez volt a fürdő szobában a hidegvízen, a könyökön tűhegynyi lyuk és áztatta a falat. Sajnos bele van toldva a régi szerelés vas csöve, és azt is halottam ez miatt jön létre az elektrokémiai korrózió.     A két csövön viszont nem mérek szakadást villamos műszerrel tehát azonos potenciálon van elektrotechnikai oldalról megközelítve. Viszont a csempe alatt a hidegvíz áramlásakor eléggé nyirkosodik ez a cső, és a szigetelésén nem igazán tud csak a falfelé távozni a nyirkosodás, nem tud ki száradni az álandó használattól ,de ez a jelenség viszont le csapódás egész biztos mert ha elzárom a csapot a cső külső párásodása megszűnik és száraz lesz. Mi lehet a probléma ? Szerintetek úlyra csöveztessem a fürdőt ? Ez is anyaghiba ? Kb 10éves szerelés. Idáig a több rétegű műanyag csövön gondolkozom hogy ki cseréltetem rá, de újból szétverni a fürdőt elég húzós tétel.  A horganyzot vas cső már lassan 40éve hibátlan, ami a konyhát táplálja meg ez pedig 10év alatt másodjára lyukadt ki, most és ezelőtt 4évvel a wc tartály előtti könyökön ,ami a falba van be vésve. A csöveken van ilyen piros színű szigetelés , annak idején ezt használta a szerelő.