zoocox Creative Commons License 2016.01.22 0 0 48492

Sziasztok!

 

Friss fórumozóként szeretnék segítséget kérni két problémámra. Scenic II 1.5 DCI motoros gépről van szó. 

  1. A kijelző service feliratot ír ki. Most volt olajcserén, és azóta írja. Az olajnívót rendszeresen ellenőrzöm. Soha nem volt vele baj. Ránézettünk autóvillamossági szakemberrel, hogy miért írja ki. Ő azt mondta, hogy az olajszintjelző hibás, vagy nincs rajta (talán leszakadt, lehúzták) a vezeték. Gépész végzettségű vagyok. Elvileg megtudom nézni, illetve ki is tudom cserélni szükség esetén, de nincs helyismeretem. Hol található az olajszintmérő? Gondolom az alsó motorvédőt le kell szedni, de alul hol keressem? Esetleg tudna valaki robbantott rajzzal vagy képpel segíteni? 
  2. Második problémám, hogy mindkét oldalt nagyobb (60 felett kezdődik) sebességnél zörög valami. Olyan mintha az első ajtókban (vagy a B oszlopban) vezetékek, vagy műanyag elemek mozognának, rezonálnának (de szép szó) a sebességgel arányosan. Gondolom ajtót meg kell bontanom belülről.

Remélhetőleg van aki tapasztalt, javított már hasonló hibát, és nem kell felesleges bontásokba kezdenem.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.