Vestas Creative Commons License 2016.01.19 0 0 24886

Soha nem tudom, hogy  a következő napon, vagy a következő idősíkon emelkedni, vagy csökkenni fog-e a kereszt! Szerintem mindig 50% az esély az emelkedésre, vagy a csökkenésre! Aki ennek az ellenkezőjét állítja kamuzik! Én valószínűségeket keresek, olyanokat, ahol nem 50%, hanem mondjuk legalább 55% százalék van az elmozdulásra és nem feltétlenül a következő pillanatban, vagy idősíkon, hanem a kockázati zónán belül! Természetesen nem lehet precízen meghatározni a százalékos esélyeket, ez (is) nagyon szubjektív! Számomra az, hogy a kereszt megközelítette a több, mint 1 éve fenn álló sáv egyik szélét, valamint, hogy ezzel egy időben mindkét figyelt indikátoron negatív divergencia (az árfolyam további csökkenése ellenére a túladott zónából felfele mozdult el) figyelhető meg, ill. a kereszt korábbi viselkedése a hasonló esetekben bennem olyan érzést keltett, hogy az emelkedésnek nagyobb valószínűséget adtam, mint a csökkenésnek! Ha csak a kockázati zóna mértékével mozdul el a remélt irányba, nullába tudom húzni a stoppot és utána már kockázat nélkül reménykedhetem a további folytatásban! Amennyiben kistoppolódok, akkor számomra azt fogja jelenti, hogy a kisebbik valószínűségű esemény (a saját értékítéletem szerint) következett be! :-)

 

Egyébként a rulettben a kaszinónak a nyerési esély kevesebb, mint 1%-kal nagyobb, mint a játékosnak a nullának köszönhetően! Ez a minimális esélykülönbség (plusz a pszichológiai hatás, ami a forexen is működik) óriási kaszát jelent a kaszinóknak! A rulettet hosszú távon senki sem tudja legyőzni!

Előzmény: Archenius. (24883)