Simf Creative Commons License 2016.01.18 0 0 5192

Sziasztok!

 

Beleolvasgattam a topicba és úgy látom, hogy nagyon szimpatikus társaság jött itt össze, sajnos nagyon szomorú okból. A feleségemnek glioblastoma multiforméja van, ezért írok. Kb. 2 éve volt egy epilepsziás rohama, utána pár héttel készült egy MRI, így derült ki, hogy agydaganata van. Az OKITI-ben került sor a műtétjére, kezelőorvosa Bagó dr. A műtét jól sikerült, az egyébként igen nagy (5x6x3 cm) daganat több mint 90%-át sikerült eltávolítani. Viszont szövettani vizsgálatra is sor került a műtét után, ami kiderítette, hogy 3-as grádusú astrocytoma (korábban arról volt szó, hogy 2-es), ezért sugarat is kapott, 29 alkalommal. Ezt követően kb. másfél évig minden rendben volt, tavaly december elején, kontroll alkalmával kettő újabb daganatot találtak nála (sajnos ez már GBM), a nagyobbik a corpus callosumon van, a kisebbik hátrébb. Műtétről nem volt szó, sugarazni nem lehet, mert az a terület kapott már egy elég komoly sugárterhelést (az eredeti daganat nem ott volt, de viszonylag közel). Úgyhogy kemót kap, Temozolomide-ot, illetve Medrolt és Quamatelt, plusz az antileptikumot. Egyelőre jól van, de ahogy látom, lassan-lassan egyre romlik az állapota. Ami persze lehet a gyógyszerek mellékhatása is, nem tudom. Nagyon fáradékony, az utóbbi napokban elég sokat eszik (főleg nassolgat), viszont sokat és kellemetleneket pukizik. Megnéztem, a Medrolnak és a TMZ-nek is van ilyen mellékhatása. Valaki tapasztalt hasonlót? Illetve: valaki használt már, vagy tud valakiről, aki használt Rick Simpson-féle cannabisolajat? Mi kipróbáltuk (én készítettem el, mert nem bízom a más által készítettben), de eléggé kiütötte, ezért most pár napra leállunk, aztán meglátjuk. Köszönöm, ha válaszoltok.