Foolfox Creative Commons License 2016.01.12 0 0 274

Sziasztok. 

 

Nekem is pisztoly gondom van.

Az enyém is leesett és persze a tűvédő nem volt rajta, sérült amit sikerült helyre tennem. Jön az új szóval így ezt javítom.

 

A gondom az a festék fújás.

mivel kezdő vagyok gondolom sok hibát ejtek.

 

kompresszor. Lehet kérem kiröhögni mert nem vettem drága gépet, de mivel én keveset dolgozok vele, kezdésnek ez is jó ez kifejezetten erre van, vannak készletek melyben hasonló van.

http://www.uni-max.hu/hordozhato-mini-kompresszor-204/d/

 

A palacknál jobb, legalább nem fagy bele a levegő. :)

 

Na a gondom, hogy néha olyan mintha eltömődne a pisztoly (03.-as dűzni+tű)

 

Sokszor vékony vonalat nem is tudok fújni.

Gondoltam hogy a festék hígítással lehet a gond, de a tejszerű meg az 1:1-ben hígításon kívül mást nem találtam.

Vízbázisú festéket használok, ioncserélt vízzel hígítva. Revellel és kreatív hobbyban vásárolttal is ez a gond.

 

Mivel kezdő vagyok minden tanácsot örömmel fogadok.

 

És ha már bekapcsolódtam.

Sokszor tapasztaltam az előolvasgatások alkalmával hogy sokaknak a festék tárolás főleg a bekevertnél gondot okoz.

Hát az biztos hogy az üvegcsék elég drágák a modellboltban, de inkább gyógyszertár.

A 30 g-os műanyag tégely csak pár forint van pipetta, bár a gumi a végén őrülten kemény keveset vesz csak fel, kis üveg a kisebb ion cserél víz tárolására így nem kell a literesnek ott lenni az asztalon. És ahhoz képet. Egy kis üvegcse árán vettem 5 pipettát 5 tégelyt és egy kis üveget.

 

p