lójusz Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62145

Sziasztok !

A talicska pöcre indul. A szerelő csak üzemanyag szűrőt cserélt benne,semmi mást,meg kiütötte a túlnyomás hibakódot ( ami a 4099 bárt mutatott). Tesztelte a befecskendező rendszert, minden nyomás tökéletes,mind alapjáraton, mind fordulaton.Persze azt nem említettem neki, hogy a nagynyomású szivattyún lévő nyomásszabályzó szelepet, én kiszereltem, de mivel teljesen tiszta volt a szűrője, visszaraktam. A hibakódot kiütni nem tudtam, és szerintem a művelet végén ezért nem indult az autó.Mielőtt elvittem a szerelőhöz, kiszedtem, az 1 mikronos utólag beépített szűrőmet, amit kb 10 éve nem láttam,és háááááát izé igen érdekesen nézett ki, a betét. Rengeteg fekete trutyi volt benne, meg némi barna lötty a szűrőház alján.Azaz működik a folyadék szűrő.Képeket ne kérjetek, mert mikor szereltem szakadt az eső, és kénytelen voltam kint bütykölni,mert az autót nem bírtuk betolni a garázsba, így a  kisebb gondom is nagyobb volt a képek készítésénél.Az utólagos szűrő most kap 1 új 1 mikronos betétet, és megy vissza a helyére.Még csak 4 km van a kocsiba a javítás óta, de remélem nem látom 1 db-ig az izzítás visszajelző lámpát,csak indításkor.

Előzmény: suhanórozsda (62103)