Béka44 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62180

Üdv Urak! Van egy xsara2 2001-es autóm. Nyár elején volt a vezérléscsere és egy barátom által javasolt emberhez vittem a kocsit. Beálltam vele, Ő meg rámszólt amikor mehettem vissza. Mikor először benéztem a műhelybe, azt hittem, hogy öngyilkos akar lenni, akkora füst (vagy mi) volt odabent. Később kiderült, hogy az a gőz az utasteremből árad a szellőzőkön át. Szanaszét és egy kicsit össze-vissza öntözgette a fagyállót. A kocsi alatt is volt 3-4 deci. Akkor az következett, hogy 60-70 km-t autózgattam lehúzott ablakokkal és úgy lassan-lassan oszlott a köd, ami a szellőzőkön jött. Főleg akkor volt ez a jelenség, ha a hideg áramoltatásról egy mozdulattal áttekertem meleg áramoltatásra, klímánál hatványozottabban. Most, hogy sokat kellene párátlanítani a szélvédőt, ismét klímát használva hidegről melegre tekerve jön a gőz, vagy pára... Finom édeskés illata van és tapintásra enyhén olajos. A fagyállóm nem fogy. Ma elvittem (2008-óta először) átnézetni a klímát, amire tölteni kellett, meg csináltak egy ózonos puculást is. Lehetséges, hogy valahol a szellőző cső hálózatában 4-5 hónapja állna valahol egy kis fagyálló?