zoncsi Creative Commons License 2016.01.06 0 0 51631

Én is, én is! :) Kedvet kaptam.

2015. éves összefoglaló

A 2015-ös év sok szép eredményt hozott számomra és a csalódások is többnyire elkerültek szerencsére.
Ami a kilométer-mennyiséget illeti folytatódott a 3 éve tartó monoton csökkenés. Idén már 200 km-rel maradtam a 3000 alatt. A szintet ki sem számoltam. Olyan 50.000 m körül szokott lenni, ha jól emlékszem. A legerősebb hónapom a június volt 364 km-rel. Látszik, hogy eltörpülnek a mérőszámaim a korábban említettekhez képest. (Leszámítva Pinyót, mert ő meg kevesebből csinál sokkal jobbat. :) Én idén ennyiből próbáltam nagyot alkotni.
Az alkotást sajnos nehezítette, hogy legfőbb edzőtársam és egyben edzőm, életem párja, már több, mint 1 éve mindenféle hát- és derékfájdalmakkal küzd. Már annak is örülök, ha néha el tudunk menni együtt kocogni 10-15 km-t. A core training órákat viszont azóta is rendszeresen látogatjuk, no meg a kilométergyűjtés mellett nem hanyagolom el a gyorsító edzéseket sem.

Ugyan szinte minden versenyemről szorgosan beszámoltam itt a fórumon, de azért ismételjük át, hogy tükröződött ez az edzésmunka 2015 futóversenyein: :)

* febr. 14. Barcika 50 TT - 48,7 km / 1300 m - 5:45. 20 perc javítás egy jól eső futással. Végre 6 óra alatt!
* márc. 7. Bükkiki Fun Run - 36,4 km / 1600 m - 4:26. Ez nem ment túl jól, a végére elpunnyadtam, de edzésnek elment.
* márc. 29. Vértes Terepmaraton - 39,1 km / 1000 m - 3:36:41. Az első nagyon kellemes meglepetés. 5:30-as átlag egy 40-es távon. És még az első 10-be is befértem, 9-ik lettem.
* ápr. 18. Mátrabérc Trail - 54 km / 2800 m - 6:47:15. Azt hiszem, ehhez az eredményhez nem is kéne írnom semmit, de azért csak leírom. Ez az ilyen magam formájú átlagos kocafutónak a non plus ultra. Ezt az eredményt sosem néztem volna ki magamból, még most is hitetlenkedek, hogy összejött. A verseny utáni napokban madzagot kellett kötni a lábamra és fogni, hogy el ne szálljak teljesen. :)
* jún. 6. Mátra 115 - No itt kaptam egy kokit a fejemre. Ez lett volna az első "egész nap és éjszaka" tartó futásom, de úgy tűnik, kicsit elfutottam a nappali szakaszt, éjszaka aztán a fáradt botorkálás helyett az útelágazásnál a könnyebbik utat választottam, és átnyergeltem a M88-ra. Mondhatjuk, hogy teljesítettem a versenyt (98 km / 4800 m - 17:45), de igazából ez azért kijózanító kudarc volt. Természetesen a visszavágás gondolata mélyen beivódott az agyamba.
* jún. 14. Börzsöny Trail S - 24 km / 1000 m - 2:36. Majdnem sikerült életem első 1. helyét megszerezni az ügyes távválasztással. :) De sikerült benéznem egy letérőt, lett belőle egy jelentéktelen 5. hely. De a versenytempóm 1 héttel egy 100-as után egész tűrhető volt.
* szept. 20. Vár a Hármas - 41,4 km / 1780 m - 4:49. A nem túl combos augusztusi edzésmunka után meglepetésre 6 perc PB javítás. De azért elég fáradtan estem a célba.
* okt. 3. Lokomotív 424 - 43,8 km / 1450 m - 5:10. 13 perces javítás.
* okt. 10. Nomád 66 - 67 km / 2300 m - 8:30. Edzésként álltam hozzá a P85-re készülve kissé edzetlenül, olyan is lett.
* okt 18. Bükk Trail L - 31,9 km / 950 m - 3:02:45. Ismét egy jól sikerült verseny. Voltak benne gyengébb pillanatok, de folyamatosan feljőve a mezőnyben megcsíptem a 7. helyet. Ami fontosabb, 5:43-as lett az átlagom, azaz végre ismét benéztem 6 perc alá.
* okt 31. Piros 85 - 87,6 km / 3200 m szint - 10:33. 35 perc javítás! Szokásos holtpont Kopár és Nagykovácsi között, és feltámadás Nagykovácsi után. Az utolsó mért szakaszon 10. legjobb idő, szóval jó erőben értem célba.
* Nov. 7. BSI Intersport TF - 29,6 km / 950 m szint - 2:37:32. 17 perc javítás, 5:20-as átlagtempó, 9. hely! Izomból megfutott 30-as volt, és végig remekül bírtam.

Akartam még egy jó Tortúra és Vulkán eredményt is, de sikerült bekapnom valami vírust december közepén, amivel a Vulkánt még lefutottam ugyan, de jelentéktelen 6:30-as idővel. Igaz, ebbe belejátszott az is, hogy pár nappal korábban vért adtam. A Tortúrán már csak túráztam.

Összegezve az évet: tele volt PB javításokkal, szóval én boldogan tekintek vissza.

 

És a jövő: sokat várok 2016-tól is. Nem tudom, a Mátrabércen tudok-e még javítani, de biztos meg fogom próbálni, ha olyan állapotban leszek. A Mátra 115 a nagy visszavágás színtere lesz. Beneveztem Cortinára, hogy kapjak egy kis alpesi életérzést is, de a nagy cél idén a CCC. Persze előbb ki kell, hogy sorsoljanak. Ha az nem jön össze, akkor is megyek valami más nagyobb volumenűre. Piros 85 is lap, jó lenne a 10 órát megcélozni. Az UTH-n még vekengek. :)

Hát ennyi. Fejben megalapoztam az új esztendőt, most jöhetnek a kilométerek. :)