hellsing Creative Commons License 2016.01.05 0 0 139218

'reggelt!

 

Bocs, ez egy kicsi road movie-s írás. Írtam, ahogy a megoldást kerestem (és nem találtam) különböző helyeken.

 

Win 10 problem: ma reggel (mint eddig bármikor) használni akartam a Windows számológépét, a billentyűzet (MS Comfort Keyboard 1.0) Calc billentyűjével. Az eredmény fél percnyi homokóra lett (azt hittem, hogy ezt már száműzték), majd egy keret nélküli fehér felugró ablak szó szerint ezzel a szöveggel: "Ezen calculator megnyitásához új alkalmazás szükséges.", alatta egy checkbox: "Mindig ez az alkalmazás nyissa meg", és egy nem kattintható OK gomb. Az ablakot csak ESC-vel lehet becsukni, tökmindegy, hogy a checkboxot kipipálom vagy nem, az OK nem kattintható. Ha kikeresem és direktben indítanám a calc.exe-t, az eredmény ugyanez.

 

A gép Win 8.1-ről lett frissítve. Megtaláltam a régi calc.exe-t is, de "Ez az alkalmazás nem fut az ön számítógépén", akkor sem, ha Win 8 kompatibilitási módban indítanám.

 

WTF? Lehet csak a calc-ot újratelepíteni?

 

Egy helyen azt olvastam, hogy újra kell regisztrálni a programokat ezzel a rendszergazdaként futtatott utasítással:

 

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"}

 

Ez viszont nálam ezt eredményezi (sok példányban):

 

Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF6, Nem sikerült regisztrálni a csomagot.
error 0x8000FFFF: Adding a tile failed with unexpected error.
NOTE: For additional information, look for [ActivityId] 0fb76262-46d9-0002-967a-b70fd946d101 in the Event Log or use th
e command line Get-AppxLog -ActivityID 0fb76262-46d9-0002-967a-b70fd946d101
At line:1 char:28
+ ...  | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.I ...
+                 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : WriteError: (C:Program File...ppXManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], IOException
    + FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand

 

Az event logban ez van:

 

error 0x8000FFFF: Cannot register the Microsoft.VCLibs.140.00_8wekyb3d8bbwe package due to the following error: Katasztrofális hiba

 

...és egy pár ilyen:

 

Deployment Register operation with target volume C: on Package Microsoft.VCLibs.140.00_14.0.22929.0_x86__8wekyb3d8bbwe from:  (AppXManifest.xml)  failed with error 0x80073CF6. See http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=235160 for help diagnosing app deployment issues.

 

A linket követve egy leíráshoz jutottam, ami szerint a Microsoft-Windows-AppxPackaging/Operational logban ki kell keresnem a hibaüzenetet. ZÉRÓ hibaüzenet van benne, csak a tevékenység loggolása, így a leírás nem segített.

 

Egy helyen azt írják, hogy a 0x80073CF6 megoldása az, ha helyiről MS fiókra váltok és úgy telepítem a szoftvert a Boltból, de 1: nincs MS fiókom és nem is hiányzik, 2: a calcot nem a Boltból telepítettem, hanem jött a Win 10 frissítéssel és tegnapig működött. Ajánlották a safe mode-ban indított app regisztrálást is, az se jött be.

 

Itt elakadtam, (egyenlőre) feladtam.

 

A gépen a Start menü se megy, csak a jobb klikkes helyi menüje (benne a futtatás, leállítás, etc.), de ez annyira nem zavar, mert minden ikonom megvan a gyorsindítón, ami kell. Már erősen hajlok rá, hogy legyalulom az egészet és újratelepítem a Win 10-et (vagy inkább a 8.1-et, azzal semmi gondom sem volt), de ez egy munkagép, tele mindenféle appal, így ez félnapos kiesés lenne.

 

Ha van valakinek bármi más épkézláb ötlete, bátran ossza meg velem.