gxy_gfx Creative Commons License 2015.12.31 0 1 75195

Huh, nem tudom, ezt a postot (75193) elolvasni vagy megírni volt-e nagyobb erőfeszítés (ugye-ugye, csodás ez a mai közoktatás, nudge-nudge), de azt azért hozzá kell tennem, hogy ha nem is mindig, de igenis tesznek a jelenség ellen a rendőrök. Ma pl. éppen a szemem láttára kezeltek egy ilyen „elemet”, igaz, egy kerülettel északabbra, az Etele útnál. Amikor arra jártam, éppen azon tanakodtak, hogy akkor most a nála talált epszilon mennyiségű apróval mit tegyenek és milyen jogcímen. Engem azért ilyenkor elgondolkoztat, hogy ki a „kispénzű”, meg hogy ki veszi el a „lóvét”, ettől függetenül a környezet lelakása valóban dühítő tud lenni. Igaz, ennek nem csak a megélhetés lehet az oka; olykor bejátszik a stimuluskeresés (lakkfilcesek, deszkásmajmok) és a hatalmi fafejség (bolygófalók, Illető) is. A környéktől is függ, hol melyik okoz nagyobb fejfájást, de megfelelő élettechnikával itt-ott lehet ezeket enyhíteni akkor is, ha a felszólamlás egyébként hatszögletű űrhajókba falakba ütközik. Konkrétan az automatákhoz: elég sokszor jártam Európa bűnözési fővárosában (bevándorlótudjukkibűnözés, eurokratabűnözés, tudósbűnözés... megvan, ugye?), hogy megtanuljam: automatát mindig alaposan megnézni, minden egyéb csak ezután, szigorúan „calculated risk” alapon. Bankautomatáknál már itthon is mindenki odafigyel; kiindulási alap tehát már van. :)

 

Egy másik hasznos tanács: megfelelő BKK-s telefonszámot előre lementeni. Hasznos. Nem csak akkor, amikor a felhackelt automatán a hibabejelentő számot is átírják. Hanem például akkor is, amikor a népmassza magában tanakodik, hogy miért nem jön már vagy fél órája a busz, és jó volna tudni, hogy aznap még jön-e. Vagy akkor, amikor padlógáz-satufék kolléga látványosan végigtelefonálja a teljes utat és egy utcával arrébb vágtat végig, kihagyva négy-öt megállót, és igazából mindenkinek kedve volna felnyomni a közveszélyes vadállatot, ha kéznél lenne a telefonszám. Na, nekem kéznél van, releváns mellékekkel együtt. Szoktam használni, ha kell.

Előzmény: sistrans (75193)