toji76 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 62073

Bocs ha megbántalak.....de te egy autó gyilkos vagy.

 

Benzin motort 2000 fordulat alatt használni gyakorlatilag tilos.

A fogyasztási adatok teljesen normálisak, az emelkedés az alacsony fordulatszám miatt lesz. Lassabban melegszik be, tovább dúsít, és erőlködik a motor, és taknyosodik a motor.

 

Használd normális fordulatszámon...és a lustaság is helyre jön.

 

pillanatnyi fogyasztás egy adott pedál álláshoz számított ismétlem számított érték alapul venni nem szabad. Az átlag fogyasztás mérő 100 km megtétele után már támpont.

Ha kis fordulaton elváltasz akkor a pill. érték is magasabb lesz mintha kihuzatnád.

 

Nekem is ilyenem van 2500 alatt nem váltok, és a szokásos fordulatszám 2000 alatt nincs. PL. ha városban 50-nel megyek akkor 1800 körül forog, ezért 55-57 között hagyom ott 2000 forog. Ha mindenképpen rá kell ragasztani 50-re akkor 3.-ban hagyom, így 2200 forog és így fogyaszt ebben az időben 6,5 l-t.

 

Országúton nekem 100-110 között 5,5-5,8 l eszik.

 

Ha a motor alacsony fordulaton erőlködik, többet fogyaszt....ergó lemértem ha úgy megyek vele hogy bármikor 2000-3000 között forogjon, akkor vidáman megy mert megvan a nyomatéka is, kevesebbet fogyaszt néha jóval, szóval nem gond a 2-3000 közötti fordulatszám, olyankor a pedált is éppen csak érinted, tehát kevesebb anyaggal eljárkál.

 

Próbáld ki és ne öld meg a szerencsétlen autót.

 

Ja és most egy 50-70km turán hajtsd meg alaposan a kocsit hogy kikormolja magát, a lustaság is elmúlik.

Előzmény: Apa27 (62072)