Apa27 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 62072

2001-es 1,6 16V benzines II-es Xsaram van.

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mintha többet fogyasztana az autó. Persze, ilyenkor mindenki a hidegre gondol.

Nyáron hosszú úton 6,2-6,4 volt a fogyasztás a fedkomp szerint. Városban 6,5-6,6. Télen városban max 7,2-7,5 volt.  Szerintem ez így jó.

Októbertől ezek az adatok megugrottak. 6,5-6,6 volt hosszú távon. A városban alap 7,5-8 lett. És még nincsenek is dúrva mínuszok.

Hogy hazaérjek, egy meredekebb emelkedőn kell feljönnöm...Eddig ha kihúzatva/tempósabban vezettem, a pillanatnyi fogyasztás 15-19 re ment fel. De most, mutat vagy 21-29 -et is. Pedig 80fokos a víz. Szóval nem is hidegen hajtottam.

Már az alap sebesség váltásoknál is lehet látni, hogy gyorsulásnál 9-12 -őt mutat a pillanatnyi. Sosem volt ilyen.

PL: 50km/h -val megyek negyedikben, akkor, hogy a fogyasztásom 6,2-6,4 legyen, a fordulat nem mehet 1400-1500 fölé, mert ha egy kicsit is feljebb viszem, már a pillanatnyi 9-12 litert ír ki. Viszont, ha meg kisebb a fordulat, akkor meg a motor hangja erölködős.

Ja! Meg mintha azt vettem volna észre, mintha a motor vesztett volna a lendületességéből. Mintha lomhább lenne, mint pár hónapja. Szerintem egy üzemmeleg autónál már a hideg sem befolyásolhatná ennyire a pörgősséget. Van mikor kivágog egy autó elé, elkezd gondolkodni, hogy menjen, vagy ne menjen. :(