mediprofil Creative Commons License 2015.12.18 0 0 62047

Sziasztok!
Van egy  2001-es citroen xsara II-m. Több problémám is van. Ha valaki tud segíteni megköszönném. Régi probléma, hogy gyorsításkor "szaggatva " gyorsít mintha egy henger kihagyna.Sajnos nem mindig csinálja. Klímával jobban érzékelhető néha ilyenkor az alapjárat 1000-ről pár másodpercre leesik 750-re, majd magátol visszaáll 1000-re. Gyorsításkor a pillanatnyi fogyasztás is felugrik 15-16 l-re is. Amikor viszont normálisan működik viszont szépen húz ahogy nyomom neki, és a pill. fogyasztás 10 l-nél nem megy feljebb. Nyáron voltam szervízbe műszeres vizsgálaton nem találtak semmit. Kicserélték a gyertyát gyárira kb 100km után előjött a probléma. Azóta cseréltem trafót nem használt.Olyat is csinál (nem mindig) hosszabb út során megállás után (lámpa, wc) elinduláskor le akar fulladni pörgetni kell 2000-ig hogy eltudjak indulni. Aztán megy rendesen. A fogyasztás jó átlag 6.0-6.5 l.A fojtó szelepet és szenzort kiszedtük tiszta volt nem kellett tisztítani.
A másik probléma hidegen elindulás után (nem mindig) fullad mintha a "szivató"nem működne. Fél perc után magához tér.
Cseréltem hőgombát (termosztát ház) és szenzort a fojtószelepnél. Azóta hidegen ugrál az alapjárat és melegen is nehezen esik vissza a fordulat alapjáratra. Sőt néha kinyomott kuplungnál felpörög 1200-ig. Amúgy pöcre indul nem robbant még le soha csak idegesítőek ezek a problémák. Olvastam  a fojtószelep szétszedés utáni padlógázas "betenítást", én nem csináltam semmit ez lehet probléma?
Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni vagy egy hozzáértő szerelőt ajánlani Debrecenben.