Kisa Creative Commons License 2015.12.17 0 0 147846

Szia!

 

Ok, részben jogos a kritikád.

Köszönni szoktam, de fórumon csak témaindító kérdésnél, vagy, ha tanácsot kérek. Egyébként nem vált szokássá...

 

Sok Ilyen Nissant csináltam, több ügyfelünknek is van, de nekem látnom kell, nem tudom felidézni a részleteket, 100 féle autót javítunk.

Pedig a részletek fontosak.

Csak egy jól behatárolt elképzelésem van arról, hogy mivel jár egy első főt. szimmering csere ezen a típuson. 

 

Azzal kezdődik, hogy tényleg ez e a probléma, mert az ügyfélnek ezt mondták internetes fórumokon , így meg van róla győződve...

Mennyire folyik?

Tiszta dzsuva az alja, vagy egy kis olajköd? Teljes motormosás, szárítás kell, vagy egy kis féktisztítós tisztogatás? Ez egyből sok ezres különbség. Könnyen lehet azt fogom mondani, hogy igen, igaza volt, ez a hiba. Akkor én ugye nem számíthatom fel a munkám, mert hiszen megmondta előre.

Sokszor van, hogy kicserélem az ügyfél által kért és hozott alkatrészt, és bár az is lehet, meg nem is , de végül nem lesz jó. Akkor is én vagyok a hülye, hiszen ő honnan tudhatná, nem szerelő...

 

Nekünk sincs mindig könnyű dolgunk, ha nem lehúzásból élünk még nehezebb.

Hidd el legalább annyi rossz tapasztalatunk van ügyfelekkel,mint nektek, autó tulajoknak rossz autószerelőkkel.

Menj be több szervizbe kérj egy általános átvizsgálást, írd le az általad tapasztalt hibákat, ne zúdíts rá 10 kérdést, mikor még az elsőt próbálja behatárolni, mert joggal hajt el a fenébe.

Talán ezek után meg tudod ítélni, hogy itt javíttatnád az autód, vagy messze kerülnéd.

 

Nehezen veszi a sebességet hidegen. Mi az oka? Legtöbb esetben egy szerelő beül kerül a bringával egyet és nagy biztonsággal tudni fogja. 10 féle oka lehet, amiből általában nyolcat fél perc alatt ki lehet gyomlálni. Lehet erre tanácsot adni, de  csak ping-pongozás lenne.

 

Ebben a típusban, ha jól rémlik hidraulikus a kuplung nem állítható. Nincs bowden.

Ahogy írtad lehet váltóolaj, kuplung hiba, hidraulika hiba, rudazat kopás, szorulás...stb.

 

Üdv!

 

 

 

 

 

Előzmény: Seatosúr (147812)