Lacko0504 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 147726

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni! Adott egy 2005-ös octavia II. 1.9 Pdtdi BJB motorkóddal! A próblémám az hogy csattog,mintha a kipufogóba dolgozna! Májusban vettem,végig vezetett szervízkönyv, friss szervízzel hoztam el! 5000km után elkezdett csattogni ütemesen,fordulatra gyorsuló csattogás,tipikus hidrotőke hang! Hirtelen felindulásból olaj és szűrőcsere történt, a hiba megszűnt 5000km-ig kb. Viszont most újból elkezdte és elég változatos a dolog! Hol 2-3 napig SEMMI, hol indítástól kezdve csattog,üzem melegen viszont teljesen megszűnik a dolog, gyönyörűen jár! Egy jó barátom szereli ha kell, levettük a szelepfedelet, szemre nem tűnt kopottnak a vez.tengely, viszont a bütyök tetején egy hengernél látszódott pár pici kráter, amire azt a választ kaptam, hogy 10-30e km van neki hátra max, azt is cserélni kell, nem csak a tőkéket! Viszont én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, józan paraszti eszemből kiindulva, ha kopott lenne a tengely,akkor nem állandóan kéne csattognia? A véleményetekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi! Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de nem tudtam máshogy körülírni a hibát! Köszi előre is! Üdv!g