Irvine811 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 82635

Falazat anyaga vastagsága? Szigetelés anyaga vastagsága? Ablakok?

35 kw borzasztó sok oda. 190 nm 2,6 méteres belmagassággal is majdnem 500 légköbméter. Ami 50 watt/köbméterrel is csak 24 kw, de egy új modern háznál elégséges lehet 30-40 watt/köbméter is.

Nem teljesen érthető így a rajz nem vehető ki, hogy meddig menne a 22-es cső és onnan a radiátorig milyen hosszú lenne a pl 15-ös cső?

FONTOS: ezek a méretek forrasztós rézcsőre vonatkoznak.

Én nem merek ilyen szinten tanácsot adni, mert nem a szakmám bár mérnök vagyok de nem szeretném, hogy másnak az én tanácsaim miatt esetleges plussz költsége illetve egy esetlegesen nem jól működő rendszere legyen.

Az egy 1500 literes puffer, kondenzációs gázkazánhoz? Ha igen azt én kihagynám jelenlegi tudásom szerint.

Kazántól a pufferig 28-as cső, ha a pufferből egy cső jön ki fönt akkor 28-as cső arra egy T-elág ami 22-22 ez lenne az földszint illetve az első emelet gerinc csöve, onnan pedig a radiátorokig 15-ös cső ha az előre menő és a visszatérő 15-ös cső hossza  nem haladja meg a 10 métert.

Mivel a rajzról nem derül ki hogy a csövek a falba mennek, vagy falon kívül így az sem, hogy a padlóban vagy a falon kívül az oldal falon a plafon közelébe mennek a csövek ahogy nekem, mert emitt ugye 4 méterrel több egy-egy radiátor köre. Mert a plafontól nekem az előremenő cső 1,7 m a visszatérő meg 2,3 méter.

 

Kapcsoka: köszönöm az az anyagot ez nem volt meg nekem, és vannak benne jó dolgok! :) Pl pont danfoss szelepeim vannak.

Előzmény: samtron77 (82627)