combi27 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 147690

vágom az Opel CIH motorokat, annó én is szemezgettem a 2.4 esekkel, ismerősömnek is volt egy..

A  "régi" CIH Opel mociknál úgy van ahogy írtad volt amelyiknek a furata volt csak nagyobb, volt amelyiknek a furata és lökete is..De leginkább csak a furatokkal játszottak :D

Sőt a 4 hengeres  motorblokk az ezer éves acélblokk volt a 70-es évek végéből amik a karbis Ascona-Manta-Rekord-Monza -kban is voltak (1.9 - 2.0 - 2.2), csak tettek rá szervószivattyút, elektronikus gyújtást, klímakompresszort , majd jöttek a befecskendezősök katalizátorral..de a blokk maradt a régi :D 

 

Előkotortam az Opel könyvemet amit még "Opelbuziként" kaptam születésnapomra vagy 12 éve, és ott is 1993-ig írják az "A" Omegákat..

 

Én láttam turbódízel Ascona B-t :D meg annó fórumokon benzines turbós B Asconákat, sőt volt olyan elvetemült aki 3.0 sorhatot tett bele és turbósította....Jelenleg 2 ismerősöm van aki régi hátul kaparós Opelt épített át, az egyikőjük egy B Asciba tett 3.0 sorhatot, a másik egy "C" Kadett kupéba egy C20LET-et :D

 

 

Előzmény: Tie (147686)