Berzeg Creative Commons License 2015.12.06 0 0 119688

Sziasztok. :-)

 

Túl vagyok életem első finomításán is. :-)
30 liter kb. 30°-os alszesszel (20-25 fokosra kell hígítani az alszeszt) álltam neki tegnap reggel 1/2 7-kor és eltartott kb. délután 1/2 1-ig.
Azt hittem sose végzek, de megérte.
Én még ilyen finom almapálinkát nem ittam. (tudom mindenki a maga lovát dícséri, de ez most tényleg így van) (ez nem az én zárójelesem)
Nem bufog vissza, érezni az alma illatát, ízét, stb.
Röviden leírnám a folyamatát:
Az elején kapásból kivágtam 1-1,5 dl-t rézeleje+előpárlat gyanánt. (kevés és hiányzik az átmenet vizsgálata)
Az első 5 literig 75°-os volt, majd literenként csökkent kb. 1-1 fokkal. (akkor 68 foknál végeztél?)
Mivel a fokolómmal csak egész litert tudok mérni, saccra állítottam le 12,5 liternél.
Ezután szép lassan mindkét edénybe a táblázat alapján belecsurgattam desztillált vizet.
A második edénybe már csak ioncserélt víz jutott (nem volt itthon desztillált), (a gyógyszertárban nem kapható desztillált víz, csak tisztított) de szerencsére nem lett semmi baja. Nem opálosodott be, kristálytiszta maradt.  

(próbálj egy fél decit még tovább hígítani egészen fél literig.)

Most pár napig szellőztetem őket, aztán egy része megy üvegekbe hogy jövőre legyen mit fogyasztani a kempingezések alkalmával, egy részéből meg dió illetve meggylikőr lesz. :-)

Mindannyiótoknak köszönöm szépen a sok tanácsot és türelmet, amit kaptam tőletek.
Nélkületek nem hinném, hogy sikerült volna.

 

Előzmény: ...:: PEGI ::... (119679)