-g101- Creative Commons License 2015.12.06 0 0 8050

Ez az évad is véget ért. Voltak benne uncsi részek. Nem értem miért nem veszik észre, hogy azok az epizódok, melyekben a doktor megérkezik egy sötét elzárt helyre ahol egy csapat az életéért küzd és fokozatosan fogyatkozik az éppen aktuális szörny által, már egyáltalán nem hatásosak. Sötétek, unalmasak, a karakterek kidolgozottak akarnak lenni, hogy lássuk van előéletük, de igazából senkit nem hat meg a sorsuk. Sajnos minden Moffat évadban van pár ilyen rész és én már csak ásítozok rajtuk.
Na de ami nem ilyen rész volt, az általában tetszett. Capaldi doki stílusa kialakult és egyre jobb. Maisie Williams remekül játszott, Riverhez hasonlóan egy újabb erős visszatérő karakter született. Clara halála és annak kijátszása sem volt rossz, de ha belegondolunk, hogy előtte már kétszer láttuk meghalni, akkor elgondolkozhatunk, hogy ez a Clara miért volt sokkal fontosabb mint a másik kettő. És még hány lehet aki kárpótolta volna az aktuálist. Összességében elvoltam az évaddal, de nem kedvelem annyira Moffat stílusát, nagyon ki akarja sajátítani magának a DW univerzumot. Nemváltás? Uhh...