4karikas Creative Commons License 2015.12.06 0 0 689

Közben olvasgattam itt is és máshol is. Nekem jobban tetszik a tűztér feletti utánégetés mint a parázson áthúzott bár utobbi valószínűleg hatékonyabb. A megoldást úgy képzelem bár lehet nem működőképes hogy begyújtáskor Hátul lenne egy pillangó rögtön a kéménybe majd a tűz felett utánégetek és innen felül balra fordítom a füstöt lefelé át a vizes hőcserélőn onnan át a másik oldalra ahol felmenne és felfűtené a kb 1-1,5nm téglafelületet és ott ki a kéménybe. Ehhez csak azt lenne jó tudni, hogy a vizes hőcserélő amiben 8db 1m hosszú 68mm belsejű cső fut 1,6nm felülettel hagy e annyit a füstben hogy a téglát is átmelegítse még és a kéménynél is meglegyen a hőfok. A levegőt Hátul vezetném be a tűztérbe mert ott a kémény miatt van 10cm helyen szabadon. A folyton égést úgy gondoltam, hogy mikor a vizes rendszer és esetleg a tégla felmelegedett akkor elzárnám azt az utat és a begyujtásnál használt azonnal a kéménybe rész lenne nyitva hogy ne hűtse semmi a parázsló fa füstjét. A folytonégő készülékek levegőjét hogy szabályozzák ahhoz hogy órákig tartsa a parazsat? Mi van nyitva és mennyire?  A 80/20 arányt gondolom a beömlő keresztmetszetre érted. Ez oké de begyujtáskor csak a primer nyitott majd ha már rendesen ég akkor primer zárva nullára és az utánégető levegő meg nyitva teljesen? Vagy tűzelés közben a primernek valamennyire mindig nyitva kell lennie?

Előzmény: sur5al (687)