Yager001 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 82320

Lenne pár kérdésem. Mellékeltem egy képet az átalakítás utáni állapotról mi szerint a padló körök előremenője egy hidraulikus váltó megfelelő csonkjáról egy "T" idommal leágaztatva érkezik a padló kör szivattyújához. Ez látszik a képen a piros nyilazással. (Ahogy tanácsoltátok független lettem a radiátoros körtől) http://kepfeltoltes.hu/view/151205/padlo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A padló kör felmelegítésének szakaszában vagyok és a problémám az (ami lehet nem is probléma, hanem teljesen normális), hogy a szivattyú látszik, hogy "szívja" az előre menő piros nyíllal jelzett vizet, és bekeveri a padló visszatérőből (zöld szaggatott) a hidegebb vizet is (kék). A kapilláris elven működő termosztát fejet max-ra állítottam, hogy engedje át a kazán felől érkező előremenő forró vizet de szerintem a visszatérő ágból vett víz nagyon visszahűti. Legalább 7 órája megy a kazán és csak a padlóra "koncentrál" de a padlóban lévő víz hőmérséklet alig akar fentebb menni. Vagy lehet, hogy túl sokat akarok és időre van még szükség? 600 méter csőkígyóról van szó 22-es és 17es méretben. Ez legalább 100 liter vizet jelenet.

Mit gondoltok?