porcika88 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 12886

Bármi az, ne keseredj el. Egyáltalán. Sőt. Hülyén hangzik, de próbálj pozitív lenni. Tudom szar, meg olvasni is szar, de egy pillanatra ne hagyd el magad. Ne éld bele magad, ne keseredj el, mert akkor rosszabb lesz.elkserdés és szar hangulat maximálisan le tudja húzni az embert és az állapoton rosszabbítani.  Most legalább tudod mi van, lehet vele valamit kezdeni. Én is rettegtem, hogy sérvem van, majd kiderűlt, hogy " csak" protrusio meg arthrosis több helyen. Elmentem a mackenzie tornászhoz, elolvasta a leletem, megnézte a képeket, majd azt mondta, sajnos arthrosis, a sérvvel többet tudna kezdeni. Ő nem vette olyan drámainak a dolgot, mint ahogy én felfogtam. Azt mondta simán lehet vele élni a megfelelő tornával és gyakorlatokkal. De azokat rendszeresen kell csinálni mint a kisangyal. Nem olyan mint egy diéta, hogy na majd holnap kezdem, meg holnap majd kétszer kevesebbet eszek, hanem csinálni mindig, még ha kedved sincs hozzá. Mllsleg neki is van sérve, még manuálos srácnak is :-) vannak dolgok amire ezek után extrán fgyelni kell. Amióta tudom mi van én nem futok, max gyorsan megyek. Nem lépek le mondjuk fél méter magas padkáról, hanem elmegyek addig amig 10 centi magas. Nem dobom le magam ágyra vagy fotelbe, hanem szépen lassan leülök. Nem kelek fel ágyból úgy, hogy első lendületre, hanem oldalra fordulok, és felnyomom magam ahogy tanultam. Nem ülök puha fotelbe, nem ülök görnyedt háttal. Ha otthon filmezek, akkor inkább földön fekve nézem felkömyökölve, mint fotelbe ülve vagy ágyon űlve. Nem állok székre ha valamit magasban kutatok es nem lépek le róla, hanem inkább kis létrán amin fokok vannak. És mindig figyelek, hogy egyenesen álljak. Ha várakoznom kell sorbanállva akkor nem allok, mint egy oszlop, hanem lépegetek egyik lábamról másikra. Pl megszoktam, hogy már nem hajolok simán előre mosogatáshoz, fogmosáshoz vagy hajmosáshoz stb, hanem egyik lábamat feltámasztom valamire. Emelni meg csakis kizárólag guggolásból. 

Előzmény: portug (12878)