hellsing Creative Commons License 2015.11.29 0 0 138719

'estét!

 

Van egy Asus T200 Transformer Pad-em. Eredetileg Windows 8 volt rajta és minden jól működött. Sajnos frissítettem Win 10-re és azóta nem tudom elindítani a Broadcom wifi adaptert. Az első tünet szerint nem látott hálózatokat. Eddig ezt jártam végig:

  • az eszközkezelő szerint "Az eszköz nem indítható el, kód 10";
  • a kód jelentésének ismerete nélkül letiltottam/engedélyeztem a wifit, ez nem segített;
  • töröltem a drivert, újraindítottam, érzékelte az adaptert, telepítette a MS saját driverét, látszólag jó volt (nem volt hibaüzenet az eszközkezelőben, "Az eszköz működik"), de ez sem segített, nem látta a hálózatot és újraindítás után megint volt Kód 10;
  • a MS Support szerint a Kód 10 általában túl régi drivert jelent;
  • letöltöttem az Asustól a legújabbat egy másik gépre, telepítettem pendrive-ról - nem megy, Kód 10 van;
  • az Asus fórumaiban keresgéltem, megtaláltam ezt, a #5 hozzászólás összes pontját kipróbáltam (kb. minden lehetséges módon ki-be kapcsolgattam az adaptert), de semmi;
  • letöltöttem az MS hibajavítóját nem működő hardver esetére, engedélyezett valami TAP drivert és újratelepítette a Broadcomot, sikertelenül.

Van valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni? Lehet, hogy ez egy hardverhiba, ami véletlenül a Win 10 telepítésével egy időben jött elő és szervizbe kéne vinni a gépet?