Corinne11 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 5087

Kedves Fórumozók!

 

Mi november elején töltöttünk 2 csodálatos hetet Punta Canan, a Grand Palladium Bavaroban. Mivel én a nyaralásunk előtt a fórumot több évre visszamenőleg visszaolvastam és rengeteg hasznos információt szereztem belőle, úgy gondoltam, én is próbálok valamit hozzá adni!

 

Az utat az osztrák Ruefa utazási irodán keresztül foglaltuk, a német Jahnreisen útja volt, oda-vissza a közvetlen Bécs-Punta Cana járattal, melyet a téli időszakban a német Condor légitársaság üzemeltet. Az út odafelé 11 óráig tartott, ezalatt kétszer kaptunk enni, egyszer hideget, egyszer pedig meleg ételt, és bizonyos alkoholos italokért sem kellett külön fizetni. Szép, tiszta modern géppel utaztunk (talán Boeing 767) minden ülésben beépített tablet volt, filmekkel, zenékkel stb., viszonylag hamar elment az idő.

 

Grand Palladium Bavaro:

-a létesítmény hatalmas, úgynevezett bungalók vannak, melyek két szintesek, szintenként 4 szobával. A kertje hatalmas, gyönyörűen parkosított, érdemes a közlekedő kisvonattal egyszer körbe utazni az egészet, de gyalog is normál tempóban kb. 10 perc alatt el lehet érni a Bavaro részben egyik végétől a másikba, pár nap múlva pedig az ember már egész jól kiismeri magát

-Szoba: Junior suite szobát foglaltunk, nem teljesen azt kaptunk (a Junior suitehoz elvileg járna dupla mosdókagyló, külön wc, nagyobb kád, köntös, papucs stb....), de nem szóltunk, mert a szoba gyönyörű szép tiszta volt, közel volt a parthoz, a minibárt minden egyes nap feltöltötték... nekünk bőven megfelelt. A klíma nagyon jól működött, rovarral vagy hasonlóval a két hét alatt a szobában egyszer sem találkoztunk. Átalakítót vittünk, de nem volt rá szükség, a töltőnk bele illett az ottani aljzatba. A széf a szobában ingyenes volt, mi minden értéket bele raktunk, de amúgy semmihez nem nyúlt a takarítónő.

-Wifi: a recepciónál a lobbyban ingyenes, és egész gyors

-strand: gyönyörű, akár a mesében... a víz kellemesen meleg volt, minden nap fürödtünk. A tengeri fű jelenléte változó, van mikor több, van mikor kevesebb, minket nem zavart. Mindig volt szabad napágy! Adnak törülköző kártyát, a medencénél minden nap lehet kérni tiszta törülközőt.

-esti műsor: minden napra van vmi program, nem lehet unatkozni, minden este van színház, szuper látványos műsorokkal. A lobby bárban is minden este van élő zene, a pincérek folyamatosan járnak körbe, mindig hamar hozták, amit kértünk. (egyik este white party, másik este kókusz party stb.)

-kiszolgálás: nekünk bőven megfelelt a büfé étterem, mindig ott vacsoráztunk és reggeliztünk, ebédelni pedig vagy a strand büfé étteremben, vagy a snack étteremben szintén a strandon, ahová beengednek fürdőruhában is. A pincérek mindenhol nagyon kedvesek voltak, borravalót megéri nekik adni, egyrészt, mert megérdemlik, másrészt, megjegyzik és ha már üres kezd lenni az ember pohara, automatikusan töltik utána... :)

 

Kirándulások:

Saona és Samana kiránduláson voltunk, Gustavoval, mindegyik hatalmas élmény volt

-Samana: kisrepülővel mentünk Samanara, hatan voltunk magyarok. Ott meglátogattuk a helyi piacot, majd mentünk a vízeséshez. Útközben érdekes volt látni a helyi emberek házait, látni hogyan élnek. A vízéséhez lóháton mentünk, a párom is és én is nagyon kedves kísérőket kaptunk, folyamatosan magyaráztak, milyen növényeket látunk, szedték le a kávét, gyümölcsöt pucolták, kínáltak, a saját gépünkkel folyamatosan fotóztak, végig nagyon előzékenyen viselkedtek. Nyilván hajtanak ők is a borravalóra, de megérdemelték. Utána ebéd, majd motorcsónakkal mentünk a Bacardi szigetre, ahol kb. 2 órás szabad program volt. Fürödtünk, kagylókat gyűjtöttünk stb., majd motorcsónakkal vissza és kisrepülővel "haza"

-Saona: itt tizen voltunk magyarok, motorcsónakkal mentünk a sziget egy olyan pontjára, ahol csak mi voltunk. Elindultunk sétálni, gyönyörű érintetlen partszakasz, víz fölé hajló pálamfák, stb.  szavakkal leírhatatlan. Aztán mentünk tovább Manu Juan faluba, itt pici teknősöket láthattunk, illteve foghattunk. Utána ebéd, majd szabad program, és mentünk a tengeri csillagokhoz. Felejthetetlen volt a parttól messze a térdig érő sekély vízben állni, közben a csónakból szólt a zene, és itt a vízben ki állva/ki ülve ittuk meg a maradék rumos kólánkat....

 

Egyéb:

-ha valakinek emésztési problémái lennének, esetleg hasmanése, mert érzékenyebb a gyomra, az itthonról vitt gyógyszer nem segít. Tudtommal minden hotelnak a souvenir shopjában vannak helyi gyógyszerek,a PRODOM nevű gyógyszert kell kérni, 2 db van egy csomagban, az embert egy nap alatt helyre rakja

-oltások: látom, sokan kérdeztétek, szerintem teljesen felesleges oltást beadatni, sem mi, sem akikkel voltunk, senki nem adatott be és senkinek nem lett baja

-akinek kártyás feltöltős telefonja van, és vmi oknál fogva telefonálni kell, 700FT/perc, pillanatok alatt lekapja a kártyáról a pénzt, érdemes itthonról bőven feltölteni

-turista kártya: 10 USD elnek, érdemes itthonról elintézni, így elkerülendő a sorban állás. Sok helyen olvastam, hogy kilépéskor 20 USD-t kell fizetni, tőlünk kilépéskor semmit nem kértek, de másoktól sem láttam, hogy fizettek volna. A kék színű papírt, amit a repülőn osztanak, kilépéskor is ki kell tölteni (adnak a becsekkoláskor a reptéren) útlevél ellenőrzéskor kell leadni, de senki nem nézte mit írtunk rá, csak elvették

-időjárás: végig nagyon fülledt meleg időnk volt, estére is bőven elég volt egy ujjatlan. Szinte minden este vagy éjszaka esett, de érdekes mód az idő nem hűlt le, inkább még fülledtebb vagy párásabb lett, de nem lett hidegebb! De nap közben mindig nagyon jó időnk volt!

-ami nem tetszett, minden a túristák lehúzásáról szól, akár a hotelben, akár a parton, mindenki mindent el akar adni. Ha az ember megkérdezi, mennyibe kerül, már csomagolják is... muszáj pofátlanul alkudni, vagy ha nem tetszik, elküldeni őket, mert elég erőszakosak tudnak lenni

-a közlekedési morál elég érdekes, a saját szemünkkel láttuk, hogy mivel nincs autópálya felhajtó, a pasi a forgalommal szemben ment fel az autópályára, és mikor jöttek szembe, a felezőn (ami kb. 1 méter széles fű volt) átment és ment rendesen tovább. Továbbá európai szemnek elég érdekes látvány, ami ott teljesen szokványos, hogy egy család utazik egy motoron: ül apa, előtte áll a gyerek, mögötte ül anya, mindenki természetesen sisak nélkül....

-ami engem elképeszetett, bár ott gondolom ez is szokványos, rengeteg a vézna kóbor kutya

-angolul mindenhol lehet boldogulni, a hotelban a recepciónál, a reptéren stb. angolul mindenki beszél