sur5al Creative Commons License 2015.11.24 0 0 978

Hasítva igaz? Az nagyon jó!

 

Egy kicsit hencegek én is.:D

 

Ez a fenyő rakás már 2012. eleji vágás, de méteres hosszú, 50-60cm átmérőjű rönkben volt tavaszig, akkor vágtam és hasogattam:, most ilyen:

 

Ez a rakás április elején kivágott mediterrán fenyő, akkor zöld volt, ezért jó vékonyra hasítottam az új géppel:

, most ilyen:

 

A fal mellett 2012-ből való, még akkor hasított (kevert, de jobbára) tölgy van, amit hidegebb időkre tartogattam, ami 2012. február óta nem volt, ezért mindig megmarad:D: most ilyen:

 

Ez itt tavalyi maradék, sokáig rönkben, majd hasítva már két éve száradó fenyő:, most ilyen:

 

A szomszéd márciusban vett fát (tölgy):, azon zölden (levelek látszanak?) berakta a garázsba, nagyon nem volt vékonyra hasítva, egy tavasz-nyár-ősz eltelt, most ilyen: .

 

Ő az aki folyton pampog nekem, miért fűtök fenyővel, az tönkreteszi a kéményt (kátrányoz). A kémény saválló acél egyébként, mint neki, csak ő vizes fával fűt, én meg szárazzal.:DDD Nálam füst sincs, neki meg a kéményen kívül folyik le a kátrány.

 

Megj.: mindegyik mért érték friss hasítás után a legnagyobb vastagság vonalában értendő (legbelső-legrosszabb érték).

Előzmény: dakaros (972)