szilascet Creative Commons License 2015.11.22 0 0 39599

Miután kipróbáltam az Epic Small Mid Wing-et írok pár szubjektív sort, hátha valakit érdekel :-) Az elmúlt héten 3x tudtam kimenni, és kb 65 km-t eveztem az új lapáttat a Nagy-Dunán (Dkeszi-Vác), a Szentendrei-Dunán és ma az RSD-n (de itt legalább végig esőben), szóval minden jellemző vizemen.  Összefoglalva: nagyon jónak tartom a lapátot, amit a neten olvasni lehet róla, azt meg tudom erősíteni, azzal, hogy viszonyítási alapként csak pár decathlonos lapátot, és az elmúlt egy évben a Bracsa Hurricane minit használtam. Sima a húzása, nem kell nagy erővel irányítani, és "jóindulatú".  Párszor, fáradtan, megcsúszott a kezemben, és kifordult húzás közben, de nem akart túl erősen beborítani.:-) Bár ez a hatás, lehet, méretfüggő is. A technikát tanulni és szokni kell, de nem olyan nehéz, mint amire számítottam az egyszeri Kajner 1L próbája után.

Érdekes, hogy lehet az SM Winggel alacsony szögben, amatőr módra is evezni, amatőr tempóban. :-) Ez mindenesetre kellemes meglepetés volt, mert így családtagjaim is tudják majd használni, ha együtt megyünk (a könnyű súly az edzetlen embereknél (is) elsődleges). Magas szögben már keményebben kell húzni, így jön ki az előnye. Egyelőre nem érzem, hogy nagyobb tollal kellett volna vennem, így is rendesen elfáradok, és rendesen megdolgoztatja az inakat is a kezemben. Kifejezetten hullámzó vízen (pl. Balaton), ahol le kell támasztani, biztonságképpen a Hurricane-t fogom használni, de egyébként a SMW univerzális.   Ami az ára alapján el is várható tőle. Ajánlott.