Butyiba Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98561

Mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek. A gyerek elmúlt 12 éves és már túl vagyunk a "szőnyeges" korszakon és asztalt szeretne építeni. Az én elgondolásom is az volt, hogy a külső kört építenénk meg először mert az független és nem tartalmaz emelkedőket.

Közben egy fórumtárs segítségével átterveztem a pályát a PIKO A sínesre valamint készítettem egy összehasonlító ár táblázatot  mely tartalmazza az U sínes rendszer még beszerzendő tételeit és a PIKO A komplett síneit új áron számolva. Így azért már lett egy jó nagy különbség de a dilemma még mindig ott lebeg.

U sínes rendszerhez még kell 300 Ft-os áron számolva a síneket ( + 8 db váltó 5000/db ) = 105 000 Ft. A 9 db blokkjelzőt még nem is számoltam mert a neten sem találni, így erre még további 40-50 000-t kalkuláltam akár az eredeti akár valamilyen helyettesítést kellene használni.

A PIKO A "I" profilos rendszer eddig 250 000-re jött ki melyből 87 000 csak a váltót működtető elektromos váltómű. Illetve még nincs benne a kapcsoló sín és az U sínes blokkjelző helyettesítése.

 

Végeredmény lényegében +150 000 Ft-al drágább az "I" profil.

 

Nyilván nem egyszerre terheli a családi kasszát de azért jelentős különbség amit talán lehetne faragni használt alkatrészek beszerzésével. Szóval még gondolkodom, vagy ha van részetekről javaslat szívesen fogadom.

Előzmény: tomlindudek (98560)