timeman Creative Commons License 2015.11.12 -1 0 6105

Magam sem vagyok Lovina imádó, viszont egyszer érdemes oda is elmenni, ha már hosszabb időt tölt el Balin az ember, mert merőben más a Bali Tenger, mint az Indiai Óceán. Szóval, aki nincsen oda a nagy hullámokért, de szeret búvárkodni gyönyörű korallszirteket, talál. Nem vagyok oda a „delfinkergetésért” sem, de valóban nagy élmény a nyílt vízen, szabadon élő delfineket látni, mindez „megkoronázva” a napfelkeltével. Igen érdemes megnézni a Buddhista falut, templomukat és van vízesés és még sok olyan hely, ami érdeklődésre tarthat számot a nyüzsgő, túlzsúfolt Kuta szöges ellentéteként. Különleges sokak szemében a fekete homokos partszakasza is. Lovinán valahogy mintha még jobban lelassulna az idő, bár szerintem egész Bali egy „időutazás”. Arról nem is beszélve, hogy az odafelé vezető úton rengeteg mindent meg lehet nézni, pl. az úszó templomot is. Bármerre is indul el az ember más és más arcát mutatja a sziget. Minden érdekes, minden új, egzotikus és az élő-lélegző vallási élettel együtt minden ide utazónak jó szívvel ajánlom!