isabellee Creative Commons License 2015.11.11 0 0 10897

Szia!

 

Orulok, hogy irtal. Erdekelnek, hogy magyarok hogy elnek mashol kulfoldon. Es egy kicsit irigykedek az Europaban elo magyarokra. (Az USA-ban elek. Nem az anyagiak miatt irigykedek az europai magyarokra, hanem mert kozelebb van Mo-hoz, es azt hiszem, hogy konnyebb is hazakoltozni.)

A svedorszagi helyzet is erdekel. Az M1-n eleg sokat szoktak mutatni.

 

De nekem nagyon zavaros a helyzet. Egy par honapja, mindig azt mondtak, hgoy a svedek milyen toleransak - az atlagember es a kormany is. Es hogy mindenkit befogadnak. Ez ment kb. minden nap. Aztan egyszer csak elkezdtek mondani, hogy menekult taborokat gyujtottak fel. Most meg mar az van, hgoy a sved kormany is kijelentette, hogy nem birja tovabb, ne jojjenek a bevandorlok. Bevallom, ezt nem ertem. Mo. mindig azt mondta, hogy ne jojjenek a bevandorlok, nem akarunk megvaltozni, plakat "haborut" inditott a bevandorlok ellen, stb. stb. Ennek ellenere, nekem ugy tunt, hogy meg sem kottyant Mo-nak az a 170.000 bevandorlo, aki ott volt az orszag kulonbozo menekult taboraiban. Svedorszag, amelyik liberalisabb, befogadobb, kb. ugyanannyi a lakossaga, es gazdagabb is, "besokkalt" 120.000 bevandorlo utan.

 

Nekem ez a no-go zona is nagyon furcsa. Nalunk is vannak rossz kornyekek, de nem az arabok miatt (feketek, spanyolok). De ilyen nincs, hogy nem mennek be akarhova is a rendorok. Nalunk eleg jol elnek az arabok (kozeposztaly), es nem gettosodnak. Lehet, hogy azert, mert aki ide kijut, az jobb korulmenyekbol jon. Bar ahogy latom, Svedorszagban is vannak arabok, akiknek Kozel-Keleten lakasuk van. Akkor, ok hogy gettosodnak el ?

 

Én komolyan tartok tőle, hogy összeomlik egész Európa. Ilyen tehetetlen bagázst nem nehéz leigázni!

 

Szerintem meg majd vege lesz az egesznek. En nem az osszeomlastol felek, hanem hogy valami tortenik, amirol mi nem tudunk. Minden heten ujabb katonak, rendorok jonnek Mo-ra. Es Mo. is kuldott mar rendoreket (vagy katonakat?) Szloveniaba.

Előzmény: likkatill (10894)