ernestoelpuro Creative Commons License 2015.11.10 0 0 381

Sziasztok!

 

Lassan autó csere előtt állok, de most jobban szeretném felmérni a piacot és a saját igényeimet is (a jelenlegi autóm szerelemgyerek, egy 2.0 benzines Alfa 156 SW, amit imádok, de sajna nagyobbra van szükség)

Leírnám az én elvárásaimat az új géppel szemben, hátha tudtok ajánlani pár alternatívát:

-Effektíve sokat autózom (évi 50.000-70.000 Km), így fontos a nagy futálteljesítmény, az alacsony fogyasztás, és az olcsó fenntartás

- Mivel sűrűn kell sok cuccot vinnem, meg 3-4 felnőttet, így a min 500 literes, jól pakolható, nagy nyílású csomagtér alap (szedán kizárt, kombi talán, vagy inkább valami családi egyterű...)

- Sajnos a jelenlegi autómban megszoktam a jót, így a magas felszereltség nem hátrány (digi klíma, tempomat, tolatóradar...)

- Jó vezethetőség, normális kinézet (köszönöm, de furgont nem akarok)

- A keret pedig valahol 3-4 millió között alakulna

Amit eddig én találtam, az a Ford S-Max 2.0 TDci, vagy 2.2 TDci motorral (akár erről a típusról is szívesen fogadok véleményeket).

 

Alapvetően max 7 éves autót keresgélek, max 100.000 Km-el (én még bele akarok tolni kb 300.000-et így nekem számít az óraállás), szervízkönyv, magyar... (csak a szokásos preferenciák...)

(alapból kiesnek a Dacia és hasonló alsó szegmensbe tartozó kocsik...)

Ti milyen autót ajánlanátok? 

 

Előre is köszi :)