fwarning Creative Commons License 2015.11.08 0 0 81911

Sziasztok!

 

Egy totális rejtély megoldásához kérném a segítségeteket!

20 éves egyszintes családi ház, az utóbbi néhány évben szinte észrevétlenül alakult ki az alábbi jelenség:

A meleg vizes ágba valahogy hideg víz jut. A bojler meleg vizes ágát elzárva kb. 1/4 erővel víz folyik a meleg ágakat megnyitva, mindhárom helyen (fürdőszobai kád, mosdó, konyhai mosogató). Ezt ráfoghatnánk egy hibás elzáró csapra, ámde ez jéghideg víz!

Márpedig a fürdőkád csapjáig max. másfél méter az út a bojlertől, tehát ez nem jöhet a bojler meleg csövén. És ez nem kicsurgó víz, tartósan folyik!

 

A fürdőkádnál tudunk forró vizet nyerni, ám a keveredés itt is egyértelmű, a bojler ilyen hőfokbeállításánál lényegesen forróbb víznek kellene jönnie. Úgy gondolom a rövid út miatt még nincs ideje annyi hideg víznek belekeveredni, ami lényegesen lehűtené.

 

A mosdókagyló csapjánál a legrosszabb a helyzet, itt hosszú ideig folyatva sem jön meleg víz. Pedig idáig is max. 3-4 méter a meleg víz útja. Érdekes, de a legtávolabbi konyhai mosogatónál még úgy-ahogy langyos víz nyerhető.

 

A meleg vizes ágakat megnyitva egyébként a nyomás rendben, ez szerintem a dugulást kizárja.

 

Korábban minden rendben volt, ezért a szerelő állította, hogy valami beavatkozásnak kellett történnie, de NEM VOLT!!!

 

Csőtörésnek nincs nyoma, a vízszámla korrekt.

 

Kaptam tippet  lyukas meleg-vizes csőről a boljerben, de a meleg ág lezárása szerintem ezt kizárja.

 

Logikázással addig jutok, hogy hideg víz meleg vízzel a csaptelepeknél találkozhat, de innen megáll a tudomány.

 

Köszönöm a segítséget!

 

Pintér Sándor