basq1 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 102144

Sziasztok!

 

Segitseget szeretnek kerni, illetve tanacsot:

 

Van egy eleg nagy kerti szaletlim, egyik oldala fedett (fenyo lamberia/hajopadlo szeruseggel) es kb. 50-60nm felulet van.

A terv az volt, hogy legyen feher az egesz, meghozza olyan festekkel ami fed is.

 

Elso korben felcsiszoltam kezzel az egeszet, a gerendakat es a lamberia feluletet is. Belulrol a teto is azzal van kirakva.

 

A csiszolas utan Boroka favedo alapozot kapott, a festekboltos szerint erre mehet a festek.

 

Tikkurila Valtti Opaque-al kezdtem, de ott elkezdett legorbulni a szam szele: nem fedett szepen, nem terult szepen, kinlodas volt. A korabbi Cellkolor-os tapasztalataim utan nagyon nehez volt a munka, es nem is eredmenyes.

A festekes becserelte nekem Tikkurila Teho-ra, ami egy piciket jobb volt, picit jobban fedett, picit jobban terult, de nehez volt meg igy is.

 

Tobb helyen mar 2-3 reteg is van, es nem fed.

 

A Teho maradekat megprobaltam szorni, kis kompresszorral es HVLP pisztollyal. Ez egesz szep feluletet eredmenyezett, de latszik hogy tobb reteg is mehetne.

 

Most ott tartok, hogy nem volt Teho, hoztam Opaque-t hogy majd fujom. Es akkor meg jobban elkeseredtem, mert pottyozik a fujaskor, nagyon ronda, mintha egy ecsetbol odafroccsentettem volna 1m tavolsagrol.

Nem tudom mi okozza, tobbszor is eltakaritottam a pisztolyt, nincs valtozas. Azt is kiprobaltam, hogy oldoszeres SupraLux-ot fujtam probakeppen tegnap papirra, azt szepen vitte a gepem.

 

Mit tegyek? Szeretnek szort szep feluletet, van meg vagy 2l Opaque-om, azt sem szeretnem kidobni. Elvileg lehet szorni, de nekem megsem sikerul, nem tudom miert.

Ecsettel vigyem fel az Opaque-ot? Meglatszik minden ecsetnyom, nekem iszonyu vele dolgozni, vagy nem tudom mi a trukkje.

Vegyek valami masik, esetleg elektromos festekszorot? Menni fog vele az Opaque?

 

Vagy felejtsem el az egeszet es vegyek mas festeket?

 

Kicsit huzos lesz mar ha megint vissza kell mennem egy ujabb 2.7l-es Tehoert, ami kb. 15-17e Ft ujra.

 

Oszinten szolva a vizes alapuakkal torteno szorassal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de valamiert nekem ez a Opaque nem akar rendesen dolgozni.

 

Otleteket varok,

koszonom