jános 55 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 118065

Üdv. a Csapatnak!

 

Véletlenül találtam rá a fórumra, mert a gondomat próbáltam orvosolni, ezért keresgettem. Miután az idén szép volt a termés úgy gondoltam, hogy a lebogyózott szőlőm törkölyét kifőzetem. ( cserszegi) Ezért nem is préseltünk, így bőséges volt az alapanyag. Elvittem kifőzettem. ( először vittem ide ismeretlen hely, nagy reklámmal) Mikor érte mentem,( tegnap) akkor három ballonban volt a pálinka, amit nem igazán értettem, mert szerintem kettőbe is, bőven bele fért volna a mennyiség, nem tudtam, hogy a harmadikban, egy öt literes ásványvizes ballonban, miért van másfél liter. De miután nem főzettem rendszeresen ( nem igazán igényli a család) így ennek nem tulajdonítottam jelentőséget. Kifizettem haza hoztam. Otthon kóstoltuk. Mindenkinek ízlett, így nyersen is. Természetesen a másfeles üvegből volt a kínálat. Ma ért a meglepetés, hogy a "fehér műanyag ballonokból" öntöttem az üvegbe ( azt mondták, hogy csak üveg edényben lehet tárolni) akkor láttam , hogy opálos a pálinka és csak a másfél liter volt tiszta. Most egy kicsit elkeseredtem. Át vertek, vagy legyek türelemmel és majd letisztul, vagy egyáltalán mit tudok tenni. Sajnos nem két-három literről van szó. Ha tudtok, akkor kérem, a segítséget, mit tudok tenni.