rézműves1 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 118062

Úgy védekezünk, hogy előtte jól végiggondoljuk és utána jól megcsináljuk...:):):)... 

Ha jól van megcsinálva, akkor szinte mindegy, hogy milyen olajjal van feltöltve, akkor sem ragad le, vagy ég le benne semmi.

Látom a kialakításból, hogy kreativitásnak nem voltál híján (csak a réznek..DD..)

A képen nem látom az üst hátulját, ott van a tágulási tartályod? Mert ha nincs akkor lehet, hogy meg is van a hiba amiért leég. Az az elöl lévő vékony cső ugyanis szerintem, nem képes befogadni az összes kitáguló olajat és már valószínű, hogy az első főzés alkalmával ki is folyt a "felesleg". Csakhogy hogy ami kifolyt, nem mind volt felesleges, hiszen az olajnak buborékmentesen kell azt az alsó teret kitöltenie.

Ahol levegő van az olaj felett, ott a lemez túloldalán lévő cefre, nem védi meg az olajat a túlhevüléstől és máris odaragad. Nem tudom, hogy a pálmaolajnak, vagy "zsírnak" mekkora a hőtágulása, de jó közelítéssel 10% körüli. Mivel majdnem 5-liter megy bele a "fenekelésbe" legalább fél literesnek kell lennie

a tágulásinak + egy pár deci levegő felette. Én 8-decisre készítem és semmi gond vele.

 

.........valahogy így...a lyukacsos rézlemezek semmit sem érnek...főzés közben mocorognak és valahogy mindig alámennek a magok...

Előzmény: deejayflex (118047)