szocske_ Creative Commons License 2015.10.30 0 0 638

Amíg nem tudod, hogy mennyit spórolnál meg a klímával, addig elég nehéz a döntés, főleg hogy van némi bizonytalanság is a dolog működőképességében...

A helyedben én sem biztos, hogy klíma beszereléssel kezdeném.

 

Én azt hiszem első körben vennék 2 db olajradiátort vagy ventilátoros hősugárzót, olcsót, akár használtat, és elkezdeném ezzel a szezont.

Az első hónapban már látod, hogy mennyi a villanyszámla. Ha kiderül, hogy már november 80 ezer, akkor dec-február lesz ennek akár a duplája is, így 1 tél alatt bejön a klíma ára, a hősugárzókat meg max. eladod, ha olcsón vetted, sokat nem bukhatsz vele.

 

Ha megúszod 20ezerből a novemberi villanyszámlát (kétlem), akkor viszont több év kéne a klíma megtérüléséhez, így a bizonytalanság miatt lehet lenyomnám az első telet magas költségekkel...

 

Persze számíttathatsz hőigényt is valakivel, bár egy üzletben elég nehéz lesz sztem meghatározni, hogy mennyit fogják nyitogatni az ajtót a vevők...

Amit biztosan nem vennék: norvég panelt a klímához fogható áron, mert ott a beruházás is sok meg az üzemeltetés is, az egyetlen előny az esztétikus megjelenése.

Előzmény: visine1 (637)