isabellee Creative Commons License 2015.10.27 0 0 10891

eljutott ide, meekultkerelmet ad be, aztan 4-5 ev mulva elutasitjak. Hova menjen? ha kamaszkent jott de akar felnottkent sincs mar semmilye a regi hazajaban.

 

Eppen emiatt, azt hiszem, hogy Amerikaban nincs is olyan, hogy "ideiglenes menkekult statusz".

 

A britek hozzaallasa is eleg cinikus. Valamelyik cikkben olvastam, hogy a kisero nelkuli kiskoruakat hazaviszik, amikor elerik a nagykorusagot. A kibocsajto orszagban (pl. Afganisztan) pedig mar nem tudnak mit kezdeni, hiszen mar Angliaban nottek fol, es ott szocializalodtak. Ezt en nem tartom helyesnek. Egyebkent Anglia azt nyilatkozta, hogy o a menekult taborokbol fog befogadni 20.000 szirt, foleg arvakat. Ha ezeknek az arvaknak is a kiutuasita lesz a vege, akkor jobb lenne, ha nem is hoznak oket el.

 

Nincs kozos hadsereg, nincs kozos kulpolitika, nincs kozos hatarvedelem sot szethuzas van a centrum es  a periferia kozott .

 

Nemcsak kozos hadsereg nincs, hanem az egyes orszagoknak sincs utokepes hadserege. Sot, a rendorseg sincs a helyzet magaslatan. Amerikaban en ezt elkepzelhetlennek tartom, hogy a rendorseg ne tudjon feltartoztatni akarmilyen tomeget is. Mert most ez megy Europaban. Probaljak visszatartani a bevandorlokat, aztan mikor nagy a tomeg nyomasa, akkor feladjak. Amerikaban siman el tudom kepzelni, hogy ha nem azt csinalod, amit a rendor mond, siman loni fog. Eppen ezert, amikor egy rendor megallit (pl. gyorshajtasert), akkor meg a macso ferfiak sem mernek megmozdulni, hanem ugy engedelmeskednek, mint a kisangyal. (Bar lehet, hogy ennek az is az oka, hogy a rendor feltetelezi, hogy az embereknel van fegyver - akar legalisan, akar illegalisan. Es egy rossz mozdulat ertelmezheto ugy a rendornek, hogy meg akarod tamadni.)

De azert Europaban a kozbiztonsag sem valami nagy. Legalabbis Magyarorszagon, mashol nem tudom. A gyerekeim mindig megkerdezik, hogy "Anya, Magyarorszagon vannak rendorok ? Mert mi meg egyet sem lattunk.

Előzmény: ggg333 (10889)