enkies Creative Commons License 2015.10.21 0 0 4150

 Kedves állatbarátok!

Eddig csak olvastam itt, de most olyan dolog történt/történik, hogy kénytelen vagyok szólni, illetve tanácsot kérni, hogy mit lehetne/kellene tenni!

A szomszédságomban lakók két kutyát tartanak. Egy kant és egy szukát. Hogy soha sem sétáltatják őket, az még elmegy, mert jó nagy kertjük van. Ám...ezek évente kétszer szaporodnak, de oly mértékben ÉHEZNEK, hogy nem egyszer előfordult, hogy a kicsinyek éhen pusztultak. (Vagy megfelelő ól híján megfagytak)

Ha arra járok, viszek nekik valamit enni. Ha már messziről meglátnak  "sírnak" vinnyognak és egymást verik el a kajától.

Most 7 kicsinyük van.  Szegénykék oda jönnek a kerítéshez, bár még nem birkóznak meg a száraz kajával. Nem is kaphatnak belőle, mert az éhes anya a saját kicsinyeit is elmarja az ételtől!!

Szerintem ezek a kutyák sem csipelve nincsenek (tudomásom szerint kötelező) sem oltva nincsenek.

Próbáltam az önkormányzatnál bejelenteni. Telefonon elmondtam az illetékesnek, mire az volt a reakció, hogy írásban tegyem meg...de úgy sem tusnak mit tenni, nem küldenek kis senkit helyszíni szemlére, mert "van nekik épp elég dolguk!"

........

Mit lehet itt tenni??!!

Egy kutyabarát/állatbarát