Johnny Five Creative Commons License 2015.10.17 0 0 137977

"Miutan leirtam a teljes informaciohalmazt, egyetlen reagalas se volt.

Erdekes.;)"

 

Talán ott követted el a hibát, hogy technikai info helyett a "személyes élményeim, avagy hogyan jártam én az adatmentő programokkal" c. kiselőadást írtad meg ide nekünk. :)

 

"(Add - megadhatom a particiot, de nem merem megtenni, mert akkor irni fog valamit, es ha rossz, akkor annyi.)

none-t valasztom - advanced-et javasol, OK, kiirja a particio elso soraba, hogy 
P Unknokwn - es beirva a disk teljes merete particionak (en ezt a szamot korrektnek fogadtam el szemben az elozo par programban megjelent ertekekkel szemben) es orultem, akkor nem kell megadnom semmit, szepen felismeri, tehat a program eddig tokeletesen mukodik.
Ekkor alul 6 almenu jelenik meg:
Type, Boot, List, Undelete, Image creation, Quit.
Type-ot jeloli ki, beirom, hogy NTFS a valasztasom, mire tovabblep Boot-ra, OK-ra kiirja, hogy 
"boot es backup boot" egyarant "bad", (mivel nem is voltak, gondolom) es utana irja, hogy
"sectors are identical.
A valid NTFS Boot sector must be present in order to access any data; even if the partition is not bootable."

Nos, itt 3 valasztasi lehetosegem van: Quit, Rebuild BS, Dump."

 

Eddig jó voltál.

 

"A 2.-nak nyilvan nincs ertelme, a 3-at nem tudom, mit akar, (szotar szerint szemettelepet jelent, ami szamomra nem tul bizalomgerjeszto valasztasi lehetoseg) igy marad a quit, vissza elozo szintre,..."

 

És itt rontottad el: a kettest (rebuild BS) kellett volna választanod. Az ugyanis azt jelenti, hogy "Boot szektor újraépítése). Ilyenkor az elveszett BS helyett a rendelkezésre álló adatokból megpróbálja kitalálni azt. (A Dump nem szeméttelepet, hanem tartalomlistázást jelent, méghozzá nyers, általában hexadecimális formában.)

Előzmény: homár hümér (137970)