Joci1990 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 193

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problámám van az önindítóval. Kérlek segítsetek, ha tudjátok a megoldást:

2002-es clio 1.2 16 V, nyáron vásároltam. Kb. 1 hónap után tapasztaltam, hogy nem indul be elsőre a motor, de pár másodperc után elhárult a probléma. Viszont azóta 2x is cserbenhagyott, egyáltalán nem indult be egyik kulccsal sem (2 van). Amikor ráadtam a gyújtást, semmit sem csinált csak villogott a piros fény (immobiliser).

 

Olvastam itt a fórumban az aranykulcs céget, elvittem oda, de ők nem tudtak segíteni. Bemérték a kulcsokat és azokat rendben találták. Elvittem egy autószerelőhöz, aki azt mondta, hogy 50 ezer forintért megpróbálja megjavítani az immobilisert.

 

Nem lehet kiszedetni ezt az immobiliert? Nincs rá szükségem, csak a baj van vele. Így az autóm kb. a használhatatlan kategóriába került, mert nem lehet előre tudni, hogy mikor/hol hagy cserben. Legutóbb ugyanis csak másnap indult be és ott kellett hagynom a belvárosban.

 

Ha tudjátok a megoldást, kérem írjátok le. Látom, hogy sokan mások is találkoztak ezzel a problémával, de konkrét megoldást nem igen látok.

 

Nagyon köszönöm!