emojnarode Creative Commons License 2015.10.11 0 1 133335

A kígyó marással kapcsolatban: A tegnapi horvát lapok adtak erről hírt, mint minden ilyen esetben közlik a marás tényét és helyét , következményét stb. Ebben az az érdekes, hogy ilyen esetekben gyorsan reagálnak és kitűnően működik a segítségnyújtás. Vonatkozik ez a hegyi mentésekre és tengeren történt havariákra is. De maradjunk a marásnál . Mint írtam is, megdrágul drasztikusan a szérum. A tájékoztatás kitér a körülményekre és az igazi ok a sorok között található. Gyógyszer lobbi. Mint említettem, a Samobor melletti farmon, ahol lovakat és kígyókat tenyésztenek, ez kimondottan erre a célra lett összehangolva, mert a kettő összefügg a szérum készítéséhez. Aki esetleg nem értené, hogy miként függ össze kettő van erre szakirodalom. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az ok amit írtak, miszerint nem megfelelők a körülmények egy nagy kamu. Üzleti érdek. De ez már politika. Nem kell megijedni tehát és amint a cikk befejezésként említ, szérum hiánya esetén az úgynevezett  fájdalom csökkentés terápiát alkalmazzák. Hogy aztán ettől miként gyógyul meg az áldozat az más kérdés. Egy a lényeg, a poskok marása halálos. Elég sok van belőle és ugyancsak a "fekete özvegy" nevű pókból. Ez utóbbi Zadar és környékén honos. Hogy délebbre miért nem, ez annak a magyarázata, hogy Zadar és vidéke felel meg a számukra a legjobban, ugyanis ott van harmat, amiből táplálkoznak. Délen ez nem jellemző. A poskok viszont igen.

Előzmény: slayerfan (133330)