Budapesti idegen Creative Commons License 2015.10.05 0 0 421

Sziasztok

 

Almafának írom én is úgy hallottam a Mirvedol alzheimerre gyógyszer, de csupán lassítja a betegség kialakulását.

 

Anyukád magas vérnyomás betegségével mindenképp menjetek orvoshoz, mert jön a 2.3.stb. agyvérzés, és anyád ettől egyre jobban leépül de él. Bár statisztika szerint egy kezeletlen vagy gyógyszerszedéssel is 180 feletti magas vérnyomásnál 2 évet él még a beteg, de lehet olyan jó az orvostudomány, hogy agyvérzést kap anyukád, de megmentik az orvosok és az agyi trauma, a bevérzés miatti agykárosodás után hazaadják hogy gondozzad még 10-20 évig.

 

Nekem szomszédom járt így. Mamája egyedül élt, tervezték hogy összeköltöznek, mama végzi a házimunkát, ők a férjével dolgoznak, gyerekek iskolába járnak. Mama összeköltözés előtt otthonában agyvérzést kapott, erről nekik nem szólt. Összeköltöztek. Mama passzívan, furán viselkedett, orvoshoz mentek, az diagnosztizálta hogy mamája agyvérzésen esett át (közben mamája váltig azt hangoztatta, hogy náluk a fürdőszobában kullancs csípte meg és Lyme kóros lehet). Hát mama házimunkát semmit nem végzett, tityegett-totyogott, meg rosszkedvű volt egész nap. Mégegy agyvérzése lett, majd 2 év múlva jött a 3. A 3. után mama már bekakilt, ágyból nem tudott felkelni, mély depresszióba esett, intézetbe adták, ott fél év múlva meghalt. Szomszédasszonyom jelenleg dolgozik, de depressziós, magas vérnyomása van és cukorbeteg. Azt mondta nagyon szerette anyukáját, férjével, gyerekeivel rendszeresen összeveszett, hogy azok nem gondozzák eléggé a mamát. Mama akkor került intézetbe, amikor már éjjel-nappal nyöszörgött és a fia meg falat verte és üvöltött hogy "mamának meg kell halnia".

Szóval szomszédasszonyom figyelmeztetett, hogy az agyvérzést ha lehet kerüljem el anyámnál.