Berserker123 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 2915

Jól összefoglaltad az évadokat, én is hasonlóan gondolom.

 

Számomra 1-6 évad a legjobb. Cattani volt számomra a legszimpatikusabb, de Licata is nagyon jó volt.

 

A 7 évadot bár nem mondanám rossznak, de már nem olyan mint az előző évadok. Egyrészt belevittek egy fiatalos vonalat. Daniele Rannisi karaktere, és a rádiója által sugárzott zenékre értem ezt, számomra nem illett bele ez a sorozatba. Másrészt nekem hiányérzetem van a főhős tekintetében, Breda bár szimpatikus, de se Cattani, se Licata színvonalat nem éri el. Így ebben az évadban nincs olyan volumenű főszereplő, mint az eddigi évadokban megszokhattuk. Silvia Conti önmagában egy erős férfi karakter nélkül nem az igazi. Bronta és Nuzzo viszont jól hozzák szerintem a bűnözői vonalat, csak talán kihagyhatták volna itt is a fiatal vonalat, a motoros bandát. Az öreg Aragonese is hitelesen játszott. Összességében az utolsó még nézhető évad a számomra, bár már nem az igazi, de azért vannak benne izgalmak.

 

A 8-9 számomra felesleges évadok, hangulatra is mások. A 10 évad vérszegény, kissé átgondolatlan számomra. Egyébként ha mert volna bátor lenni a sorozat, és a 10 évadnak azzal lett volna vége, hogy a rossz oldal nyer, és a végén Tano gonosz vigyorral belemosolyog a kamerába, még az is nagyságrendekkel jobb lett volna, mint ez a tűzhányós befejezés...

 

Tulajdonképpen ha úgy nézzük a 6 évad végén a sorozat véget ér, minden további évad felesleges....

(egyéni véleményem szerint)

Előzmény: convar (2880)