GGabor1 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 12463

Neked még annyit akartam írni, hogy szerintem a "sima" körömvirág helyett próbálkozz meg az említett Mecsek Gyomor Teával, mert abban a körömvirág mellett további négy-ötféle gyógynövény van még, és mindegyik kimondottan a gyomorra hat, gyulladást csökkent, sebet gyógyít. (Azt hiszem, más is ajánlotta már lejjebb.) DM-ben pl. 560 Ft körül van egy dobozzal, ami kb. 25 alkalomra elég, szóval relatív olcsó is. :) Persze, a "rendes", vágott gyógynövényes verziót érdemes választani, a filteres, mint másban, itt is gyengébb.

Plusz nem tudom, hogy iszod a kamillateát, de érdemes reggel, éhgyomorra inni, és "forgókúrát" is végezni utána, mert ez tényleg remekül gyógyítja a gyomrot (8-10 percig háton fekszel, utána a bal oldaladon, utána a jobbon, végül hason). Ilyenkor jól teszed, ha erősebbre is főzöd, tehát két teáskanálnyit teszel két deci vízhez, miután felforrt, egy percig főzöd, majd utána kb. 8-10 percig még állni hagyod. Gyógyszertárban lehet kapni orvosi kamillát, ami elvileg erősebb, mint a sima, érdemes ilyet venni erre a célra.

Előzmény: gyurmy40 (12455)