Jani71 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 3065

Nem eszik azt olyan forrón... :-) Tényleg ne ítélj elsőre egy vélemény alapján!

Mint írtam, ez a fajta egy kifejezetten jó választás!

Nálam lehetséges más ok miatt is a vázolt jelenség, majd az idő eldönti.

Nagyon szeretném tudni, de majd kiderül. Az van, hogy a kertben teljesen általános volt idén ez a potyogás, most már csak az a kérdés, hogy általánosan a vírus miatt, vagy általánosan más miatt...

Egy Toptaste-et már kiástam nem rég, az tuti vírusos volt. Stanley-t se ettem, pedig volt már néhány kiló (lásd kép), a Topfive szinte teljesen tönkre ment (úgy, ahogy van, mindenestől, de azt valszeg én rontottam el locsolással, ezzel-azzal...), Tophitet se kóstolhattam, mind a földön kötött ki..., a Tuleu gras nagy része is így járt... Az első két Hanitát pedig a hangyák ették meg, az is lepotyogott, de legalább a fán már érett volt (és kirepedt), csak elszúrtam a 'szüret' idejét: addig halogattam, a földre került, és pillanatok alatt martalékká vált. Egy szem Elena van még, csak kemény. Jó lenne legalább azt megkóstolni! De hogy az milyen egy egészséges lombú/habitusú fa... :-O Olyan, mint a Topend! Gyakorlatilag idén nem ettem szilvát, pedig fa van bőven és termés is mutatkozott már szép mennyiségben. Kötődés után még jó volt minden, aztán az érés környékén

elkezdődtek a bajok. :-( Idén a hangyáknak és a földnek dolgoztam... :-(

Azt gyanítom, hogy részben a szárazság volt az oka az egész pocsékságnak.

Az Elenán nagyon jól látszott, hogy a már összeaszott gyümölcs gyakorlatilag felfújódott,

amikor 'vizet látott'. Az 'egészséges gyümölcsű' képen jól látszik, hogy még egy kicsit ráncos.

Nem mellesleg épp a minap találtam meg a Toptaste eredeti bilétáját és azon bizony "W" betű van az Toptaste után... És ha jól sejtem az homokra nem a legszerencsésebb változat.

Nem is lesz olyan több! Csak kínlódott, nem ment semmire, akármit is csináltam vele. :-(

Még valahogy az Elenát kell kiderítenem, hogy mire oltották.

Ha rajtam múlik, az idei beszerzés mind St. Julienen lesz, de legalábbis mirobalánon.

Mindkettő jól bevált itt nálam.

Szilvadarazsas fertőzést nem is láttam a kertben, az idei év az első ilyen! :-)

Valamit jól csinálhattam.

Tettem ide néhány képet.

 

Előzmény: 55judit (3056)