Pálinkás Alex Creative Commons License 2015.09.17 0 0 115881

Egy kis helyzetjelentés PARADICSOM PÁLESZ ügyben!

 

Vasárnapra már elállt a forrása. Kellemes illat. Még a CO2 gáz is kellemesebb illatú volt.

 

Hétfőre már biztosan kiforrt, bár hétfő reggelre fellökte a hordó tetejét a gáz, de már délután semmi mocorgás.

 

Kedden kifőztem a cefrét. Illata kellemesen erős volt. Mindenre hasonlított, csak pálinkára nem.

Ízre már nem annyira volt reklámozni való. Gondoltam hátha egy menetben lejön, nagy főző, kis mennyiség, de hát itt nincsen földcsakra, jött a zavaros alszesz, melynek az íze nyomokban paradicsomot tartalmazgatott.

 

Szerdán pihentem egyet és rákészültem, hogy ezt a hatalmas alszesz mennyiséget (kb 10L) egy mini főzőn fogom lefinomítani.

 

Ma csütörtökön neki is láttam, hogy jöjjön a nedű. Több kisebb üveg, stb, mindennel bekészültem. 

 

Szeszfokát tekintve, nincs gondom a hígítási dolgokkal. Masszív 45 fokos a nagy része.

Jelenleg 4 üvegben van.

Holnap osztok-szorzok és nekiállok megkeresni, hogy a 3kg kabai abba a 4 üvegben megvan-e.

 

Nos a jelenlegi ízvilág: Bűn rossz.

Aki megkóstolja: Annak bűnhődés

Mennyiségből ítélve a paradicsom normál cukortartalma ami át tudna alakulni alkohollá: közel áll a nullához.

 

Felmerült bennem, hogy megcsinálom ágyas pálinkának. Paradicsom ágyon. Ha már bűn rossz valami, akkor legyen rossz a nézeten. 

 

Szóval az elmélet és gyakorlat közötti különbség miatt kijelenthetjük, hogy paradicsomot mint pálinkát azért nehéz megvalósítani, mert alap esetben semmi cukor nincs benne.

Így maximum párlat.

 

 

Nem rég változott a Kressz. Most már lehet biciklin inni. Azaz ittasan biciklizni. Fura módon ezt akkor tudtam meg, amikor már ismét lehet. Eddig nem tudtam, hogy nem lehetett. Még jó hogy nem tudtam, mert én Kressz szerető ember vagyok. :)

 

Szóval, ha tök részeg az ember, és ebből a Paradicsom nedűből leküld egy 3-4cl-t, olyan józanul fog hazabiciklizni, hogy hazaérve elgondolkodik, hogy az abcinens és az antialkoholista között mindegy, hogy mi a különbség, de legközelebb ebből a kettőből választ ha ital szóba kerül.

 

Most még várok holnapig (TV előtt néztem a Honfoglalás c. filmet az m1-en) hátha éjszaka kerekedik, gömbölyödik az ízvilág.

 

Ja, és hogy egy pozitív dolgot mondjak, színe tiszta, átlátszó! Mindent a szemnek! Igazi látvány pékség, akarom mondani látvány pálinka.

 

 

 

 

Előzmény: Figyelget (115862)