gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.17 0 0 132985

Nekem egyik kedvencem Cavtat. Én kifejezetten imádom  sziklás strandjait, ugrálni onnan, búvárkodni, gyönyörködni Dubrovnik sziluettjében....nekem istenkirály a hely. A kis belváros a cuki kis tornyával, pálmasétányával egy gyöngyszem. Nekem legalábbis. Mi Dubrovnikból találtunk rá, és a Cilipi reptéren is bámészkodtunk egyet. Imádjuk a repülőket. Hadd meséljek egy élményt. Két mikrobusszal voltunk fiatalok ezen  környéken. Már sokadjára kirándultunk így és kerestük a kommunikációs lehetőségeket a két busz között. Régebben a roaming megfizethetetlen volt, így telefon kilőve. Próbálkoztunk vokitokival, de folyton merültek, nem győztük elemmel. Egy évben pedig zászlókat készítettünk mindkét busznak. Sárga zászló pisi szünet, szürke cigi szünet, barna....éjjel pedig a hátsó busz villog ha akar valamit, elsőből ablakon kihajol valaki és kagylózik. Dubrovnik felé hajtottunk, amikor én ( a második busz sofőrje ) megláttam Dubrovnik fényeit és meg akartam állni fotózni. Villogtam előre, onnan kihajoltak, tőlünk is és ment a kiabálás: "Le akarjuk fotózni Dubrovnik fényeit." De nem álltak meg.. Villogok még, megint kiabálás, de nem állnak meg. Harmadjára sem. Ekkor megálltam, vállalva, hogy majd keressük egymást. Mikor a fotó után megtaláltuk őket, megkérdeztem, miért nem álltak meg. A válasz: mert nem mondtuk. Mikor mondtuk, hogy de hisz ezt kiabáltuk! Erre azt mondják az első buszból, hogy a "tolmács" annyit mondott, hogy a "hátsó busz is észrevette Dubrovnik fényeit". Annyira emlékszem a mondatra, ezért írtam idézve. Cavtatban pedig volt egy kis udvarlásos sztori, egy haverral két cseh lánynak csaptuk a szelet a strandon, este meg sétáltunk velük...romantikus helyen: a temetőben. De olyan szép a város temetője egyébként...tele pálmával, egy kis dombon, onnan pedig néztük hihihi Dubrovnik fényeit. :-)

Előzmény: krisztababa (132983)