ksanyi52 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 115665

Szia Ferbá! Ébredj fel! Én azt írtam hogy 65 fokos közép párlatom lett. Meg hogy a kezdetekben 75 fokos volt. 

Hát azzal elég könnyű volt felturbózni 52 fokra a 42 fokos alszeszt. És igen az 52 fokosra vissza hígított második főzésű lágyabb, selymesebb volt mint az 52 fokosra felturbózott alszesz. Remélem így egyértelmű? 

Az amit kérdeztem egy más honlapon közölt érték, és nem tudtam értelmezni. Ide is bemásolom hogy megértsd.

Rézeleje
Ez a párlatrész tartalmazza a legtöbb előpárlati szennyeződést, közte sok rézvegyület, amiről a nevét is kapta. Gyakran kékes-zöld színű, a hűtő belső felületéről leoldott „grünspan” miatt. Nagy szennyezettsége ez semmire se használható, ki kell dobni. Mennyisége az alszesz 0,3-0,5 %-a lehet.

Előpárlat
A rézeleje után lejövő előpárlat mennyisége az alszesz 0,5-1,5 %-a. Leggyakrabban szúrósszagú acetaldehidet és sósborszeszre emlékeztetőetil-acetátot (valamint ecetsavat, kozmaolajat) tartalmaz. A túl sok illetve túl kevés előpárlat elvétele egyformán hiba!

Középpárlat (pálinka)
Mihelyt a kellemetlen szag megszűnik, azonnal váltsunk át középpárlatra, mert az előpárlat után kellemes aromájú anyagok párolódnak át. A középpárlatot külön edénybe gyűjtsük. A középpárlat az alszesz 30-35 %-a, szeszfoka 50-60° (borpárlat esetén 65-75°), íze, illata hibátlan.

Utópárlat
Akkor váltsunk át, amikor megjelenik a jellegzetes főtt, fazék-, üst íz. Az utópárlat savanyú szagú. Az utópárlat az alszesz térfogatának 25 %-a, szeszfoka 15-25°."

 

 Tehát nem az én pálinkámról beszéltem, ez csak egy kérdés volt. Ha a közép párlat 50-60 fok az utópárlat 15-25 fok akkor a kettő közöttit 45-40-35 stb hova soroljuk? Remélem érted mit kérdeztem? Üdv ksanyi.

Előzmény: Feeriba51 (115646)