Pálinkás Alex Creative Commons License 2015.09.12 0 1 115586

Vörösréz jótékony hatásai!

 

Szeretném megkérdezni a hozzá értőktől, hogy a vörösréz kupola bizonyított és vélt jótékony hatásait?

 

A vörösréz üst jótékony hatásáról eddig annyit olvastam, hogy mivel jobb a hővezetése, így kevésbé ég oda a cefre, jobban átadja és ossza a hőt. 

Ettől függetlenül a rozsdamentes (szimpla, dupla, szendvicspaneles) üst is kiszolgál minőségromlás nélkül.

 

A Reggellinkbe is olvastam, hogy a hol a gőz fut, ott ajánlott a vörösréz. Kupola, defi, pistorius, páracső, hűtő eleje.

 

Továbbá a hűtőről.

Azért jobb a vörösréz, mert jobb a hőátadó képessége? Kérdem is és ki is jelentem.

Ha rozsdamentes acélból készítjük, akkor kell még bele 2-3 spirál. (mivel a rozsdamentesnek kisebb a hőleadó képessége)

 

Kijelenthetjük-e azt, hogy ha már a pálinka folyékony formában van, mindegy, hogy rozsdamentes, üveg, szilikon, vagy vörösréz csövön fut, élvezeti értéket nem vesz el és nem tesz hozzá a vörösréz?

 

És-ha-amennyiben a vörösréz kupola, és páracső stb.  a cefrében lévő káros vegyületeket köt meg, mikor engedi el?

Eddig az amidalint, és a ként mondták nekem, de nem meggyőzően.

Gondolok itt arra, hogy a réz felülete megköti (a valamit) és az mikor és hogyan távozik, hogy kösse a következőt?